web analytics

PIBEEP

5 Błędów marketingowych najczęściej popełnianych podczas budowania kariery muzycznej

Marketing polega na dotarciu z przekazem do właściwych osób we właściwym czasie. Nie jest to łatwe, ale można to zrobić podejmując kilka podstawowych kroków. W tym poście, omówimy pięć powszechnych błędów marketingowych i przedstawię sposoby jak ich uniknąć.

Błąd nr 1: Brak planu

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez nowych marketerów szczególnie wśród muzyków jest brak planu.

Posiadanie planu jest często pierwszym krokiem w każdej strategii marketingowej i jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Dobrze przemyślana strategia pozwoli Ci być bardziej wydajnym, produktywnym i skutecznym w tym co robisz. Upewni się również, że Twoje wysiłki marketingowe są skoncentrowane na osiąganiu konkretnych celów, minimalizując jednocześnie straty i nadmiar czasu spędzonego na pracy bez rezultatów.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Błąd nr 2: Brak docelowej grupy odbiorców

Drugim błędem, jaki możesz popełnić w marketingu, to brak grupy docelowej. Jeśli nie wiesz, kim są twoi klienci fani lub subskrybenci, skąd będziesz wiedział, jak się z nimi komunikować? Musisz poświęcić czas i włożyć wysiłek w identyfikację, kim są twoi klienci, zanim jeszcze rozpoczniesz jakąkolwiek kampanię marketingową. Pozwoli to zaoszczędzić czas, pieniądze i frustrację, kiedy przychodzi czas na promocje lub dojdzie do rozmowy sprzedażowej, na której będziesz milczał lub dasz się zapędzić w kozi róg.

Błąd nr 3: Brak spójności

Niespójność to słaby punkt Twoich działań marketingowych. Jeśli nie jesteś konsekwentny, ryzykujesz, że zdezorientujesz ludzi i stracisz ich zaufanie. Oto kilka sposobów, aby upewnić się, że spójność pozostaje wysoko na Twojej liście zadań:

 • Buduj zaufanie, będąc spójnym z głosem marki i komunikacją we wszystkich kanałach — czy to reklamy drukowane, czy posty w mediach społecznościowych, rozważ użycie tego samego tonu w pisaniu i szeroko pojętej komunikacji dla wszystkich treści, które komunikują o Twojej firmie. Pomaga to stworzyć tożsamość dla Ciebie jako eksperta w jakimkolwiek temacie (np. „sprzedajemy muzykę jazzową!”), co pomoże połączyć się z potencjalnymi klientami, którzy mogą szukać muzyki jazz online lub offline podczas wyszukiwania online za pomocą wyszukiwarek takich jak Google lub Bing.*

Błąd nr 4: Brak słuchania

Słuchanie jest krytyczną umiejętnością dla marketerów. Jeśli nie słuchasz, to możesz przegapić okazje do ulepszenia swoich strategii marketingowych i produktów.

Jeśli chodzi o słuchanie, istnieje wiele sposobów, aby to zrobić:

 • Zadawaj pytania! Twoi klienci najprawdopodobniej są zadowoleni ze swoich doświadczeń z Twoją firmą, jeśli czują, że zostali wysłuchani przez kogoś odpowiedzialnego za ich doświadczenie (lub przynajmniej wysłuchani). Zadawanie pytań może pomóc Ci zrozumieć, jakie problemy mają ludzie, dzięki czemu, gdy coś wymaga naprawy lub zmiany, istnieje więcej kontekstu, aby ułatwić te zmiany. Pomaga to również uniknąć błędów — jeśli coś nie działa wystarczająco dobrze dla czyichś potrzeb, ale działa świetnie dla Twoich (i vice versa), to może spróbuj pomyśleć o tym, jak te dwie sytuacje można porównać, zamiast po prostu zakładać, że jedna zawsze będzie wygrywać nad drugą, opierając się wyłącznie na bieżących warunkach, bez uwzględnienia czynników zewnętrznych, takich jak różnice kulturowe między Twoimi klientami.

Błąd nr 5: Brak działania lub kontynuacji

Prawdopodobnie jesteś zaznajomiony z ideą, że jeśli chcesz mieć pewność, że twoje wysiłki marketingowe są udane, powinieneś śledzić wszelkie zalecenia lub pomysły, które pochodzą od twojego zespołu. Ale czy to oznacza, że musisz robić wszystko naraz?

Niekoniecznie. W rzeczywistości czasami lepiej nie podejmować działań od razu — i oto kilka powodów dlaczego:

 • Możesz dowiedzieć się, że nad czymś podobnym pracuje już ktoś inny w innej części firmy (zdarza się to częściej, niż myślisz).
 • Nawet jeśli wszystkie strony zgadzały się co do tego, jak najlepiej wykorzystać zasoby i umiejętności w początkowych fazach planowania, może upłynąć trochę czasu, zanim sprawy ruszą z miejsca.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Błędy marketingowe są powszechne, ale można ich uniknąć poprzez planowanie z wyprzedzeniem.

 • Zrób plan, zanim zaczniesz. Zdefiniuj swoją grupę docelową i stwórz strategię marketingową, która pomoże Ci wyznaczyć swoją ścieżkę promocji.
 • Konsekwencja jest kluczem! Słuchaj swoich odbiorców i dostosować swoją strategię marketingową do nich, więc będą nadal wracać po więcej.
 • Podejmij działania i kontynuuj swoje wysiłki z bieżącymi strategiami, takimi jak reklamy w mediach społecznościowych lub aktualizacje strony internetowej, aby nie stracić z oczu tego, co działa najlepiej dla każdego indywidualnego segmentu klientów potrzeb!

Wniosek

Mamy nadzieję, że te 5 błędów marketingowych nie dotyczą Ciebie. Jeżeli Ciebie dotyczą wiesz jak im zapobiec i po prostu działaj. Życzę Ci udanej promocji, jeżeli masz pytania lub potrzebujesz pomocy możesz skorzystać z pomocy społeczności PIBEEP dzięki której pomagamy muzykom w całej Polsce osiągnąć sukces. Powodzenia!

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treści na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj