web analytics

PIBEEP

5 Powodów dlaczego warto promować markę na YouTube

Wszędzie się słyszy, że mamy najlepsze czasy w których na promocję muzyki mamy masę narzędzi takie jak Social Media, Facebook, Instagram, Snapchat, platformy streamingowe, Spotify, Tidal, Deezer, platformy do publikacji video takie jak TikTok główny bochater dzisiejszego wpisu YouTube. Publikowane treści na Youtube stają się coraz bardziej popularne, co chwila słyszymy o nowych gwiazdach tak zwanych YouTuberach których kanały subskrybują setki tysięcy a niektórych nawet miliony ludzi w Polsce i na całym świecie. Statystyki z YouTube mówią same za siebie, miesięczna liczba odwiedzających to 14,3 miliarda wejść. Facebook, Amazon, Wikipedia czy Instagram mają mniejszą liczbę odwiedzających. Dodatkowo YouTube znajduje się na trzeciej pozycji najczęściej wyszukiwanych fraz w wyszukiwarce Google. Kolejne kosmiczne liczby to ponad 694 tys. godzin filmów video co minutę trafia na tę platformę, to więcej niż Netflix.

5 Powodów dlaczego warto promować markę na YouTube

Inspiracja i wnioski

Zacznijmy od obserwacji kanałów, z którymi się utożsamiasz. Zwróć uwagę, jakie treści publikuje dany kanał, w jaki sposób komunikuje się ze swoimi odbiorcami. Jak często umieszcza filmy, czy robi zapowiedzi nowych wydawnictw, lub premiery filmów nagrań itp. Nie jest to prawdą, że twórcy muzyki nie mają tyle materiału muzycznego aby zapełnić kontentem swój kanał. Tworząc możesz tworzyć kontent, próby i inspiracje mogą pobudzać innych do działania, a poza tym to jest zwyczajnie ciekawe. Ile jest przemyśleń wniosków lub pomysłów z prób, lub przygotowań do płyty czy koncertu. Warto o tym pomyśleć, przecież tworzysz muzykę dla swoich fanów, a dzięki takim filmom oddajesz im cząstkę siebie i Twojego zespołu. 

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Video to nie tylko nagrywanie

Jeżeli myślisz, że wystarczy Ci tylko telefon i dużo pamięci? To jesteś w wielkim błędzie, oczywiście jest to potrzebne, ale najwięcej czasu poświęcić trzeba na edycję i przygotowywanie klipów zajawek i samych odcinków dlatego warto się zastanowić ile odcinków może wyjść z jednej próby, lub stworzyć serię filmów, przygotowywania się do nagrania płyty w studio. Podam przykład świetnie prowadzonego i realizowanego kanału na YouTubie co prawda nie jest to kanał muzyczny ale świetnie obrazujący świat jak dotąd nam nie znany. Jest to kanał sportowy Łączy nas piłka. Na tym kanale widzimy jak piłkarze ćwiczą na treningach, odpoczywają, rozmawiają dyskutują i grają. Na materiałach video widać radość z wygranej i gorycz porażki. Czy życie muzyka nie wygląda podobnie? 

Dodatkową świetną formą promocji są filmiki YouTube Short, krótkie filmy nabierają na coraz większym znaczeniu. Wracając do promocji zespołu muzycznego, nagrywania prób, to krótki filmik jest idealną formą na przyciągnięcie uwagi do dłuższego już filmu na Twoim kanale. Możesz śmiało wrzucać tam np. śmieszne urywki z pracy nad dłuższym odcinkiem, skrót odcinka, nowe reefy, lub dzielenia się nowo wymyślonymi motywami muzycznymi, wejście w interakcję z fanami. Podczas nagrywania filmów, możesz to połączyć z PIBEEP wykorzystując chmurę i funkcję współpracy z innymi współtwórcami, dzięki temu od samego początku będziecie mieć pełną kontrolę nawet prawną nad treściami publikowanymi. 

Filmy sponsorowane

Z czasem kiedy Twój kanał będzie nabierał z miesiąca na miesiąc coraz szybszego tempa możesz otrzymywać propozycję współpracy z markami które mogłyby się pojawiać na Waszych nagraniach. Jest to aktualnie bardzo popularna metoda producentów np. sprzętu na bardzo skuteczną i nie za drogą promocję. Przez co mogą sprzedawać więcej i więcej. Oczywiście, aby kanała zaczą zarabiać należy się najpierw mocno napracować. Czego Ci życzę!

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj