web analytics

PIBEEP

6 sposobów na rozpoczęcie kariery muzyczne

Muzyka to jeden z najpopularniejszych wyborów zawodowych wśród młodych ludzi. W końcu nie każdy może być lekarzem czy prawnikiem. Ale choć wielu marzy o zostaniu słynną gwiazdą rocka, rzeczywistość często jest zupełnie inna. Jak zdobywać widownię, aby zbudować karierę muzyczną? I jakie inne kroki powinieneś podjąć, aby rozpocząć swoją karierę muzyczną? Przy tak dużej liczbie aspirujących muzyków, nie jest zaskoczeniem, że istnieje również wiele sposobów na rozpoczęcie kariery muzycznej. Oto sześć wskazówek, jak rozpocząć karierę muzyczną od początku do końca.

6 sposobów na rozpoczęcie kariery muzycznej - przewodnik krok po kroku ‍ Muzyka to jeden z najpopularniejszych wyborów zawodowych wśród młodych ludzi. W końcu nie każdy może być lekarzem czy prawnikiem. Ale choć wielu marzy o zostaniu słynną gwiazdą rocka, rzeczywistość często jest zupełnie inna. Jak zdobywać widownię, aby zbudować karierę muzyczną? I jakie inne kroki powinieneś podjąć, aby rozpocząć swoją karierę muzyczną? Przy tak dużej liczbie aspirujących muzyków, nie jest zaskoczeniem, że istnieje również wiele sposobów na rozpoczęcie kariery muzycznej. Oto sześć wskazówek, jak rozpocząć karierę muzyczną od początku do końca.

Współpraca z muzykami, jak zacząć i gdzie ich szukać

Istnieje wiele sposobów na nawiązanie kontaktów z innymi artystami i producentami, wiadomo, że spotkania twarzą w twarz są zawsze najlepsze. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, możesz  uczestniczyć w wydarzeniach lub konferencjach muzycznych i networkingowych. Możesz również dołączyć do grup i forów internetowych, takich jak Reddit’s Music Studios. Najlepiej jednak jest współpracować na platformie PIBEEP, profesjonalna chmura przeznaczona dla muzyków. Jeżeli jesteś studentem, możesz również uczestniczyć w wydarzeniach sieciowych, meetupach lub konferencjach z innymi studentami. Nie zapominaj też o swojej lokalnej społeczności muzycznej i artystycznej, którą też możesz spotkać na PIBEEP. Są to świetne miejsca do poznawania ludzi, w tym innych artystów i producentów.

Dołącz do PIBEEP i zacznij budować swoją muzyczną karierę!

Jesteś muzykiem amatorem?  A może profesjonalnym producentem lub właścicielem studia nagraniowego? Platforma PIBEEP to miejsce dla Ciebie! Twórz i sprzedawaj usługi muzyczne, współpracuj zdalnie i kontroluj swoją karierę muzyczną z pomocą naszych zaawansowanych narzędzi.

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Umów się na spotkanie z doradcą PIBEEP, który pomoże Ci poznać wszystkie zalety naszej platformy i odpowie na Twoje pytania.

Pracuj nad swoim DEMO

Każdy aspirujący muzyk, ma swoje demo, w PIBEEP oznaczenie dema w projekcie jest niezwykle prosta, mało tego w chmurze możesz pracować nad jego finalną formą zdalnie z pozostałymi uczestnikami Twojego zespołu, lub po prostu projektu. Po nagraniu demo, możesz zapytać o zdanie np. profesjonalnych producentów w PIBEEP lub artystów PRO. Na pewno znajdzie się ktoś kto chętnie udzieli Ci kilka wskazówek. Musisz również liczyć się z krytyką, wiem jak jest na samym początku. Wszystko co stworzysz dla Ciebie brzmi jak HIT muzyczny, rzeczywistość może być zupełnie inna. Musisz się z tym zmierzyć. 

LIVE Set up — Staraj się grać na żywo

Możesz nagrać świetne demo, ale jeśli nie potrafisz wykonać tego na żywo, to na nic Ci się zda perfekcyjne demo. Budując swoją sieć oraz bazę fanów, pamiętaj, aby umieszczać w niej informacje o swoich występach na żywo oczywiście udostępniaj także swój lineup, aby Twoi fani wiedzieli, kiedy i gdzie będziesz występował. Zadbaj także o sprzęcie do video relacji, abyś w wolniejszym czasie miał materiały do dzielenia się w mediach społecznościowych.

Zaprojektuj swoje występy i rób show!

Podczas planowania swojego show, pamiętaj o tym, co próbujesz przekazać swojej publiczności. Co chcesz wyrażać? Jak byś chciał, aby się czuła Twoja widownia? Co chcesz, aby wynieśli z twojego występu? Można to osiągnąć poprzez takie rzeczy jak wizualna prezentacja listy utworów, stroje czy miejsce, w którym występujesz. Możesz także rozdawać barcody z Twoimi utworami lub z nagraniami z tak zwanego back stage

Pomyśl o wytwórni płytowej

Jeśli chcesz być odnoszącym sukcesy muzykiem, prawdopodobnie chciałbyś przynależeć do jakiejś wytwórni płytowej. Zdarza się tak, że niektórzy artyści rozpoczynają rozmowy z wytwórniami przed nagraniem pierwszej piosenki. Dzieje się tak dlatego, że zdobycie pozycji lidera może zająć lata. Być może będziesz musiał trochę popracować, aby znaleźć odpowiednią dla siebie wytwórnię. Osobiście proponuje wczytać się w kolejny punkt

Rozwijaj się w PIBEEP i bądź niezależny

Platforma PIBEEP daje Ci na dzień dobry to, czego pewnie nigdy nie uzyskasz w wytwórni płytowej. Po pierwsze jesteś niezależny, dodatkowo jesteś w posiadaniu 100% wszelkich praw autorskich, majątkowych, lub np. do elementów twórczych. Korzystasz z chmury z dostępem do setek producentów i studiów PRO. Podział zysków z innymi członkami zespołu jest transparentny. Przechowujesz swoją pełną dokumentację muzyczną, min. automatycznie wygenerowane umowy do każdego utworu, jaki przetrzymujesz w PIBEEP.

Podsumowanie

Pamiętaj, że zawsze będą wzloty i upadki. Będziesz doświadczał porażek oraz odnosił większe i mniejsze sukcesy. Powinieneś też pamiętać, że bez względu na wszystko, twoim marzeniem jest bycie muzykiem tak długo, jak tylko możesz na to sobie pozwolić.

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj