web analytics

PIBEEP

Budowanie kariery muzycznej podstawy

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z muzyką, łatwo jest dać się porwać ekscytacji związanej z tworzeniem pierwszej piosenki i umieszczaniem jej w sieci. Ale jeśli chcesz być traktowany poważnie jako artysta, są pewne rzeczy, które muszą się wydarzyć zanim to nastąpi. W tym poście przejdziemy przez kilka podstawowych kroków do budowania swojej marki i kariery jako muzyk lub członek zespołu.

Utwórz profil Artysty w PIBEEP

Jeśli chcesz zbudować karierę muzyczną, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz jest konto w PIBEEP i budowanie własnego profilu. Profil Artysty jest twoją najlepszą szansą na zadbanie o te najnudniejszą część budowania jakiejkolwiek kariery a zwłaszcza jako artysta. Dzięki koncie na PIBEEP przestaniesz się martwić o umowy, i całą otoczkę tak zwaną biurokratyczną. Aplikacja zrobi to za Ciebie, tak po prostu a do każdej wykonanej czynności masz zawsze dostęp w zakładce Archiwum zamówień.

Twój profil powinien zawierać informacje o Twoim zespole (w tym biografie), zdjęcia członków zespołu, waszą muzykę i linki do platform społecznościowych. Pamiętaj, że każdy członek zespołu powinien mieć swoje niezależne konto a projekty jakie tworzycie będą podzielone zgodnie z Waszą wolą na poszczególnych członków i ludzi związanych z utworami. Konto w PIBEEP daje Ci również szansę na współpracę z innymi użytkownikami, niekoniecznie grających Twój styl, co da Ci szansę na jeszcze większy rozwój. Jeżeli chcesz traktować muzykę poważnie, możesz sprzedawać swoje usługi muzyczne, jedynie czego potrzebujesz to mieć ukończone 18 lat. Nawet nie musisz prowadzić działalności gospodarczej, sam wycenisz swoje usługi a pieniądze trafią na Twoje konto. PIBEEP zadba o dokumenty jak również bezpieczeństwo transakcji oraz eliminuje próby nieczystych zagrywek praktycznie do zera.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Zadbaj o swoje media społecznościowe

Media społecznościowe to świetny sposób na budowanie kariery muzycznej i bezpośredni kontakt z fanami. Możesz używać mediów społecznościowych do promowania swojej muzyki, występów i łączenia się z innymi w branży.

Oto kilka wskazówek dotyczących budowania udanej obecności w mediach społecznościowych:

  • Używaj Facebooka lub Instagrama regularnie, aby fani widzieli, kiedy masz nowe utwory. Zamieszczaj zdjęcia siebie występującego na koncertach lub nagrywającego nowe piosenki — dzięki temu ludzie będą wiedzieć, kogo śledzą w social mediach! Udostępniaj również linki, do wspierania Twojej twórczości na PIBEEP.

Współpracuj na PIBEEP

Każda współpraca muzyczna zaczyna się podobnie. Spotyka się kilku pasjonatów uwielbiających grać i tworzyć muzykę. Po kilkuset próbach macie gotowy materiał co najmniej na koncert. Zawsze się ktoś znajdzie, kto zorganizuje jakieś granie, i wtedy pojawiają się pieniądze. Przeważnie jest tak, że na początku dzielicie się po równo, ale z czasem front man staje się najbardziej popularną i rozpoznawalną osobą i zaczynają się schody, ponieważ frontman chciałby zarabiać więcej, ponieważ jego zdaniem to on sprawia, że zespół odnosi sukcesy. W takich przypadkach mogą pojawić się kłótnie lub niedomówienia. W PIBEEP to nie istnieje, ponieważ każdy projekt jest tworzony na ustalonych warunkach i zatwierdzony przez każdego członka zespołu a w Archiwum zamówień każdy posiada wszelkie umowy i pełną dokumentację. Każdy spór rozwiązywany jest na samym początku współpracy i to w sposób banalny. Zresztą sam sprawdź i zaproś mnie do współpracy. Znajdź w PIBEEP Adama Abackiego i zaproś mnie do współpracy zobaczysz, że podział praw autorskich jest banalnie prosty, tu podkreślę TYLKO NA PIBEEP co jest ważne. A zawarcie umowy zajmie nam nie więcej niż 10 minut. Tak to jest możliwe, a wszelkie prawa w tym majątkowe należą w 100% do Ciebie.

Jeśli chcesz być traktowany poważnie, musisz wyjść poza swoją strefę komfortu jako artysta.

Jeśli chcesz być traktowany poważnie jako muzyk, to musisz wyjść poza bycie tylko artystą.

Dla muzyków i innych kreatywnych osób ważne jest stworzenie własnej marki. Kiedy zaczynałem występować, nie miałem pojęcia, co robię i nikt inny też nie miał! Zajęło mi wiele lat zanim w ogóle zacząłem myśleć o sposobach budowania własnej marki osobistej. Możesz tu przeczytać na przykład Budowanie autentycznej marki  lub Marka osobista jak ją zbudować skuteczny poradnik

Budowanie marki polega na tworzeniu wizerunku, który ludzie mogą kojarzyć z Twoją muzyką lub sztuką; chodzi o to, jak się prezentujesz i co składa się na to, kim jesteś jako jednostka.

Pierwszym krokiem w budowaniu marki jest posiadanie strony internetowej, profili na mediach społecznościowych o czym też pisałem we wpisie Jak zostać influencerem na Instagramie.

 na której ludzie mogą znaleźć informacje o Tobie, w tym daty tras koncertowych i informacje prasowe o nadchodzących albumach/pokazach (jeśli Ciebie to dotyczy). Pamiętaj o profilu na PIBEEP to pomoże również zbudować zaufanie pomiędzy potencjalnymi fanami, którzy mogą wspierać Cię finansowo, i będą zainteresowani wspieraniem artystów poprzez zakupy Twoich utworów lub wpłacanie napiwków.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Wniosek

Jeśli chcesz być traktowany poważnie musisz zbudować swoją własną markę i mieć silną pozycję w przemyśle muzycznym. Rozważ pracę zdalną poczytaj na ten temat w moim wpisie 6 umiejętności które powinien znać każdy pracownik zdalny zacznij wykorzystywać Marketing muzyczny Możesz umieszczać swoje treści na YouTube i przekonać się, że YouTube to świetny sposób na zarabianie. Zyczę Ci z całego serca abyś spełnił Swoje marzenia dotyczące utrzymywania się z muzyki. Pamiętaj, że dzięki korzystania z PIBEEP powiększysz swoje szanse na sukces co najmniej 10cio krotnie. Powodzenia!

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treści na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj