web analytics

PIBEEP

Dlaczego powinieneś rozważyć pracę zdalną

Praca w domu może być wspaniałą rzeczą. Daje ci wolność robienia tego, co cię uszczęśliwia, kiedy ma to sens dla twojego życia zawodowego i osobistego. Ale są też pewne wady: praca zdalna oznacza, że nie pracujesz w normalnych godzinach pracy, jak inni ludzie w twoim dziale; oznacza to mniej spotkań twarzą w twarz z kolegami lub klientami, którzy chcą się z Tobą spootykać; a czasem nawet wcześniejsze wychodzenie w piątki! Na szczęście jednak istnieje wiele korzyści, które wiążą się z pracą zdalną, w tym niższe koszty dojazdów (zwłaszcza jeśli mieszkasz dalej), więcej czasu dla siebie, jak również dla przyjaciół i rodziny; plus większa elastyczność, jeśli chodzi o decydowanie o tym, które projekty zostaną wykonane w pierwszej kolejności itp.

Szybszy dojazd do pracy.

Praca zdalna skraca czas dojazdu do pracy do 0, co oznacza, że mniej czasu spędzisz w korkach i będziesz miał więcej czasu dla rodziny i przyjaciół. Zaoszczędzisz również na paliwie, ponieważ nie będziesz musiał dojeżdżać do swojego miejsca zatrudnienia każdego dnia.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Oszczędzaj pieniądze.

Oszczędność pieniędzy jest jednym z najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć pracę zdalną. Na przykład, jeśli jeździsz do pracy każdego dnia około 20km, koszt paliwa, czas stracony w staniu w korkach jest dość spory. Masz przecież świadomość ile kosztuje teraz paliwo, a sam pobyt na stacji paliw i tankowanie to horror. Dodatkowo w moim przypadku wydajność pracy w domu jest większa ponieważ mogę zapewnić sobie praktycznie absolutną ciszę, a dzięki temu łatwiej mi się skupić na czynnościach służbowych. 

Pracuj w przestrzeni, która pomaga Ci czuć się produktywnie i komfortowo.

Biuro domowe to przestrzeń, która pomaga Ci czuć się produktywnie i komfortowo. Powinieneś upewnić się, że Twoje domowe biuro ma odpowiednią ilość światła, krzeseł, biurek i innych zasobów, abyś mógł pracować efektywnie. Jeśli to możliwe, ważne jest również, abyś miał obszar, w którym możesz się zrelaksować lub odprężyć po pracy każdego dnia.

Ja mam to szczęście, że mogłem przeznaczyć na swój gabinet jeden malutki pokoik, w którym postawiłem biurko, fotel półki na dokumenty z szufladami. Jaki daje mi to komfort, nawet nie wiedziałem, że aż tak lubię pracować. Wiem brzmi to dziwnie, ale satysfakcja jaką czuję po zakończeniu projektów jest nie do opisania. Jedzenie też przygotowuje sobie z dziennym wyprzedzeniem dokładnie jak w biurze, i wież mi lub nie to działa.

Pracuj gdzie i kiedy chcesz.

Możesz pracować gdziekolwiek chcesz, o każdej porze dnia i nocy.

Być może myślisz, że to nie brzmi jak wielka zaleta — ale tak jest! Elastyczność w decydowaniu o tym, kiedy i gdzie chcesz pracować, daje Ci większą kontrolę nad własnym harmonogramem. Nie musisz się martwić, że się spóźnisz, bo ktoś inny zajmuje wszystkie miejsca parkingowe w okolicy lub utkniesz w korku w drodze do domu z pracy.

Praca zdalna oznacza również mniejszy stres dla mnie (i innych), ponieważ nigdy nie muszę się martwić o mój dojazd z powrotem do miasta każdego dnia po wczesnym wyjściu z pracy z powodu spotkań na miejscu, podczas których spóźniliśmy się na lunch, ponieważ był jakiś nagły przypadek związany z jednym z naszych klientów, który został wezwany niespodziewanie, więc potrzebowaliśmy kogoś innego dostępnego natychmiast, ale nie mogliśmy znaleźć nikogo innego chętnego/zdolnego do czasu po godzinie 13.00 – co oznaczało, że nie mieliśmy wyboru. Dodatkowo możesz pozałatwiać swoje sprawy np. w urzędach lub inne biurokratyczne obowiązki, ponieważ masz pewność że odrobisz ten czas. Oczywiście chodzi tu o uczciwe podejście do pracy, a nie szukanie wymówek.

Ustal swój własny harmonogram.

Ważną częścią pracy zdalnej jest ustalanie własnego harmonogramu. Możesz zdecydować się na pracę wtedy, kiedy jest to dla Ciebie najwygodniejsze — rano, wieczorem lub w weekendy. Jeśli masz wysoki poziom energii i chcesz szybko załatwić sprawy, to praca w ciągu dnia może być idealnym rozwiązaniem.

Jeśli natomiast rozpraszają Cię czynniki zewnętrzne, takie jak obowiązki rodzinne lub interakcje społeczne ze współpracownikami w godzinach pracy (lub po prostu z osobami przechodzącymi obok), spróbuj pracować w nocy! Często łatwiej nam wszystkim skupić się na zadaniach, gdy jesteśmy świeżo po wstaniu z łóżka niż po długim dniu spędzonym przed ekranem komputera — zwłaszcza jeśli przed rozpoczęciem pracy mieliśmy czas na kawę!

Praca zdalna ma wiele korzyści; rozważ poszukiwanie pracy zdalnej np. w platfromie PIBEEP.

Praca zdalna ma wiele korzyści. Możesz skrócić czas dojazdu, zaoszczędzić pieniądze na paliwie i kosztach parkingowych, pracować w przestrzeni, która pozwala Ci czuć się produktywnie i komfortowo, ustalać własny harmonogram. Praca zdalna pozwala również na pracę wtedy, kiedy najbardziej Ci to odpowiada, bez konieczności martwienia się o spóźnienie lub brak zajęć z powodu ruchu ulicznego.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Wniosek

Praca zdalna to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, skrócenie czasu dojazdu do pracy i pracę tam, gdzie chcesz. Nie jest jednak pozbawiona wyzwań. Musisz znaleźć sposób, aby upewnić się, że nikt z Twojego zespołu nie zostanie pominięty przy podejmowaniu ważnych decyzji lub zmian w projekcie. To może być trudne, możesz też korzystać z PIBEEP i pilnować harmonogramu z wspóółpracownikami, ale jeśli zostanie dobrze wykonane, doprowadzi do zwiększenia wydajności w czasie! Mam nadzieję, że ten artykuł dał Ci trochę wglądu w to, jak pracownicy zdalni mogą skorzystać z wyboru stylu życia! Do zobaczenia w PIBEEP!

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treście na blogu PIBEEP

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj