web analytics

PIBEEP

Ekologia w marketingu muzycznym

Marketing muzyczny to rozwijający się przemysł, ale jest to również ważny sposób, aby podkreślać ekologię w swojej muzyce. Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką możesz zrobić dla swojego zespołu lub projektu, jest upewnienie się, że wszystko, co robisz w marketingu muzycznym, ma ekologiczny ślad. Oznacza to, że należy dbać o środowisko i używać mniej zasobów — w tym mniej papieru, mniej plastiku, a nawet mniej wody! Oto kilka sposobów, w jaki możesz pomóc chronić naszą planetę podczas promocji swojego zespołu:

Going green

Być może myślisz sobie: „Co to ma wspólnego z muzyką?”. Cóż, chodzi o pójście w stronę zieleni. Jest to temat, który ostatnio jest w wiadomościach i ludzie mówią o nim więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Czym dokładnie jest zielony marketing? Zielony marketing to coś, co sprawia, że czujesz się dobrze o sobie i swoich firmach, używając produktów lub usług, które są przyjazne dla środowiska lub zrównoważone.

W dzisiejszym świecie, gdzie mamy tak wiele odpadów z naszego codziennego życia (opakowania żywności, plastikowe kubki itp.) niekoniecznie musi być trudne dla firm, aby znaleźć sposoby na zmniejszenie śladu węglowego w środowisku. Wystarczy zmienić tylko nawyki, takie jak oszczędność papieru a co z tym idzie praca w chmurze. Tak! Nawet w PIBEEP przyznam się szczerze, że od samego początku tworząc platformę myśleliśmy o ekologii. Czy wiesz, że gdyby 1000 Artystów w PIBEEP stworzyły swoje projekty, następnie je obrobili oczywiście w środowisku PIBEEP i dystrybuowali do platform takich jak Spotify, YouTube, Soundcloud Tidal i inne. To sam fakt, że wszystkie umowy obejmujące podział praw autorskich i wszystkie szczegóły dotyczące projektów oszczędziłyby ponad tonę papieru, w przypadku 10000 Artystów działających w PIBEEP hektar drzew pozostaje w lesie. Możemy się zastanawiać czy to dużo czy mało. W przypadku 1000 Artystów licząc, że zespół liczy 4 osoby to mamy 250 zespołów w przypadku 10000 Artystów tych zespołów mamy 1000 a dziennie na Spotify pojawia się 60000 utworów, czyli przeliczając na drzewa dzienna potrzeba na papier tylko na podpisanie kontraktów wydawniczych to w skali światowej 6 hektarów lasu dziennie. Czy to dużo, czy mało pozostawię do Twojej własnej subiektywnej oceny. 

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Redukcja odpadów

 • Ograniczenie zużycia papieru.
 • Korzystaj z zasobów cyfrowych zamiast fizycznych.
 • Poddawaj materiały drukowane recyklingowi i używaj papieru z recyklingu, gdy jest to możliwe.
 • Używaj przyjaznych dla środowiska wydruków, które są wykonane z trwałych materiałów, takich jak tusz sojowy i tusze na bazie roślin.

Technologie cyfrowe w marketingu muzycznym

Technologie cyfrowe to świetny sposób na marketing muzyki. Możesz użyć technologii cyfrowych takich jak PIBEEP do promowania swojej muzyki, a następnie możesz użyć tych samych technologii cyfrowych ponownie, aby sprzedać swoją muzykę. Technologia cyfrowa jest również świetnym sposobem na dotarcie do fanów, ponieważ umożliwia ludziom na całym świecie dostęp do informacji o tym, czego słuchają i jak bardzo im się to podoba. Poza tym jak wcześniej wspomniałem, dzięki technologii takiej jak PIBEEP oszczędzasz tony papieru dziennie. Co najlepsze nie musisz wychodzić z domu, ponieważ masz muzyków z pasją dokładnie taką jak Twoja w zasięgu Twojej ręki. 

Narzędzie promocyjne, które robi różnicę

Siła marketingu muzycznego polega na tym, że może on być używany jako narzędzie promocyjne. Tematyka i działania proekologiczne tylko umocnią Twoją markę osobistą w oczach fanów i ewentualnych partnerów biznesowych. Promocja muzyki + proekologiczna narracja i działanie pomaga Twojej sprawie nadać większe znaczenie a przez to możesz zostać zauważonym przez ludzi, którzy interesują się ekologią a przy okazji polubią Twoją muzykę, w przeciwnym razie mogliby o niej nie wiedzieć. Media społecznościowe są jednym z najbardziej popularnych sposobów rozpowszechniania informacji o nowej muzyce, więc nie bój się ich używać! 

Jeśli szukasz innych sposobów na promocję ekologii i muzyki, rozważ działania humorystyczne lub po prostu bądź sobą te rzeczy są ważne, gdy próbujesz nawiązać kontakt z potencjalnymi zwolennikami.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Rosnący rynek

Przemysł zielonej muzyki to rynek o wartości 1,5 miliarda dolarów. Rośnie on w tempie 7% rocznie i oczekuje się, że do roku 2024 osiągnie 2 miliardy dolarów. Nieekologiczny przemysł muzyczny ma rosnąć w tempie 2% rocznie, podczas gdy cały przemysł rozrywkowy będzie rósł w tempie około 5% w skali roku.

Przyszłość jest zielona

W tym rozdziale przyjrzymy się, jak można wykorzystać marketing zielonej muzyki do promowania zielonych inicjatyw. Omówimy również, jak można wykorzystać muzykę jako sposób na promocję zielonych technologii i produktów Twojej firmy.

Zielony to nowa czerń! W ostatnich latach granica między tymi dwoma pojęciami zatarła się, a wiele firm wykorzystuje zrównoważone praktyki jako część swoich kampanii marketingowych – i vice versa.

Nie potrzeba wiele wysiłku, aby muzyk lub zespół, którego działalność jest przyjazna środowisku, dotarł do tysięcy fanów na platformach mediów społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook; to tylko kolejny sposób na nawiązanie kontaktu z publicznością i pokazanie jej, że troszczy się o swoją planetę poprzez swoją formę artystyczną.

Technologia i dążenie do ekologii świetnie pasują do marketingu muzycznego.

Wykorzystanie technologii w marketingu muzycznym jest jednym z najważniejszych wydarzeń, które pojawiły się w erze cyfrowej. Dzięki niej muzycy i wytwórnie mogą dotrzeć do swoich fanów, którzy są teraz bardziej aktywni niż kiedykolwiek wcześniej.

Technologia pozwala również artystom, producentom i menadżerom pozostać w kontakcie z ludźmi na całym świecie; będzie to coraz ważniejsze, ponieważ nasza planeta staje się bardziej zatłoczona ludźmi z różnych kultur, środowisk i religii.

Jako artysta lub wytwórnia chcesz, aby Twoja muzyka wyróżniała się na platformie internetowej takiej jak Spotify czy Apple Music, gdzie w każdej chwili słuchają jej miliony użytkowników — dlatego też istotne jest, abyś promował się w atrakcyjny sposób, stosując ekologiczne praktyki, takie jak recykling materiałów odpadowych z imprez w nowe produkty (np. koszulki) lub promując ekologiczne linie odzieżowe, takie jak Free People, które używają tylko organicznych tkanin bawełnianych, co oznacza mniejszą krzywdę wyrządzaną zwierzętom, gdy dorastają w nich!

Wniosek

W naszej dyskusji na temat ekologii i marketingu muzycznego poruszyliśmy wiele tematów. Mamy nadzieję, że teraz jesteś nieco bardziej świadomy tego, w jaki sposób technologia może napędzać zmiany ekologiczne, a także możliwości wykorzystania tego trendu we własnych działaniach marketingowych. Do zobaczenia na PIBEEP!

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treści na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj