web analytics

PIBEEP

Jak muzyka pomaga rozwijać się markom?

Muzyka od wieków jest podstawą marketingu. Czy wiesz, że co trzy minuty ktoś na świecie słucha muzyki. W rzeczywistości, istnieje obecnie ponad 1 bilion utworów przesyłanych globalnie każdego dnia! Co więcej, ludzie słuchają muzyki również na swoich telefonach i innych urządzeniach! Dlaczego nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystywać muzykę jako część strategii marketingowej firmy lub marki osobistej. 

Jak muzyka pomaga rozwijać się markom? Muzyka od wieków jest podstawą marketingu. Czy wiesz, że co trzy minuty ktoś na świecie słucha muzyki. W rzeczywistości, istnieje obecnie ponad 1 bilion utworów przesyłanych globalnie każdego dnia! Co więcej, ludzie słuchają muzyki również na swoich telefonach i innych urządzeniach! Dlaczego nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystywać muzykę jako część strategii marketingowej firmy lub marki osobistej. Muzyka zwiększa więź z marką Muzyka jest potężnym narzędziem brandingu. Może pomóc zbudować społeczność wokół Twojej marki i stworzyć niezapomniane doświadczenia dla Twoich klientów, pracowników i partnerów. Muzyka może być również wykorzystana do zwiększenia rozpoznawalności wśród konsumentów, co zwiększa sprzedaż powiązanych produktów lub usług. Badania pokazują, że ludzie przypominają sobie do 40% więcej o marce, gdy słuchają jej za pośrednictwem muzyki, niż gdy czytają o niej w formie tekstu! Przykładem tego są np. powiadomienia za płatność, włączenie serwisu streamingowego np. Netflix czy Player.

Muzyka zwiększa więź z marką.

Muzyka jest potężnym narzędziem brandingu. Może pomóc zbudować społeczność wokół Twojej marki i stworzyć niezapomniane doświadczenia dla Twoich klientów, pracowników i partnerów. Muzyka może być również wykorzystana do zwiększenia rozpoznawalności wśród konsumentów, co zwiększa sprzedaż powiązanych produktów lub usług.

Badania pokazują, że ludzie przypominają sobie do 40% więcej o marce, gdy słuchają jej za pośrednictwem muzyki, niż gdy czytają o niej w formie tekstu! Przykładem tego są np. powiadomienia za płatność, włączenie serwisu streamingowego np. Netflix czy Player.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Muzyka zwiększa kluczowe wskaźniki mediów społecznościowych, takie jak polubienia, akcje, retweety i komentarze.

Muzyka jest również narzędziem do generowania zaangażowania w mediach społecznościowych i to nie tylko dlatego, że muzyka wprawia nas w dobry nastrój. Zwiększa ona również kluczowe wskaźniki mediów społecznościowych, takie jak polubienia, akcje, retweety i komentarze.

Muzyka jest znana jako jeden z najskuteczniejszych sposobów na zaangażowanie ludzi w Twoją markę — zwłaszcza jeśli podoba im się to, co słyszą! Według badania przeprowadzonego przez gazetę The Guardian w 2015 r: „Jedna na trzy badane osoby stwierdziła, że podzieliłaby się reklamą, gdyby zawierała ona przynajmniej jeden utwór muzyczny z udziałem ich ulubionego artysty lub zespołu”. Może pamiętasz reklamę Renault Clio? Którą możesz obejrzeć poniżej jest to idealny przykład tego jak ważną rolę odgrywa muzyka w reklamie.

Muzyka zwiększa powtarzalność wizyt i ruch organiczny

Muzyka to świetny sposób na budowanie lojalności wobec marki i zwiększenie liczby powtarzających się wizyt. Może pomóc Ci zatrzymać klientów, przyciągnąć nowych klientów, uzyskać więcej ruchu organicznego i przekierowań na Twój profil.

Przyjrzyjmy się, jak muzyka może pomóc w rozwoju Twojej firmy:

 • Dzięki reklamom z wykorzystaniem muzyki klienci mogą łatwo zidentyfikować markę z brzmieniem co lepiej wpływa na konwersję i pozytywne kojarzenie marki. (Źródło)
 • Muzyka buduje zaufanie z potencjalnymi klientami, co oznacza, że będą bardziej skłonni niż kiedykolwiek wcześniej przy podejmowaniu decyzji o tym, czy jesteś wystarczająco godny zaufania dla nich powinien potrzebować czegoś od Ciebie lub Twoich usług.

Muzyka przyciąga klientów i powoduje chętniejsze odwiedzanie placówek lub miejsc, w których leci dobra muzyka.

Muzyka jest kluczowym elementem doświadczenia klienta i może być wykorzystana do jego utrzymania i chętnego powrotu do Ciebie. Klienci chętniej wracają, jeśli podoba im się muzyka odtwarzana w sklepie — a jest to jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku sklepów, które mają dobre systemy dźwiękowe lub listy odtwarzania stworzone specjalnie dla nich. Muzyka może również pomóc w budowaniu lojalności wobec marki u klientów, którzy już ją kochają, a także zwiększyć ogólną sprzedaż na wizytę nawet o 20%.

Muzyka wspiera decyzje zakupowe oparte na emocjach.

Muzyka może pomóc nam poczuć się szczęśliwym, smutnym lub podekscytowanym. Może sprawić, że poczujemy się jak w konkretnym miejscu. Muzyka może być również wykorzystywana, aby pomóc kupującym poczuć się częścią grupy, co jest szczególnie przydatne dla marek, które chcą połączyć się ze swoimi docelowymi odbiorcami na poziomie emocjonalnym. Świetnym przykładem jest gorączka świąteczna, słysząc kolędy lub głos Franka Sinatry myślimy o prezentach i przygotowaniach do świąt bożego narodzenia.

Wykazano, że muzyka zwiększa sprzedaż nawet o 10%, gdy jest wykorzystywana jako część kampanii napędzanych przez strategie marketingowe oparte na emocjach.

Muzyka poprawia postrzeganie i wycenę marki nawet o 26%.

Muzyka poprawia postrzeganie i wycenę marki nawet o 26%. Nie tylko pomaga budować silną markę, ale również pomaga budować wizerunek marki, tożsamość i osobowość. Może poprawić Twój biznes na wiele sposobów, w tym:

 • Zwiększone współczynniki konwersji.
 • Zwiększa powracanie klientów
 • Zwiększona sprzedaż

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Muzyka to potężne narzędzie marketingowe.

Można ją wykorzystać w każdym aspekcie marketingu i nie dotyczy to tylko branży muzycznej. Badanie przeprowadzone przez Marketing Sherpa wykazało, że firmy wykorzystujące muzykę do tworzenia społeczności wokół swoich marek odnotowały wzrost rozpoznawalności marki, utrzymanie klientów i wzrost sprzedaży.

Wniosek

Podsumowując, muzyka jest narzędziem marketingowym to nie ulega żadnej wątpliwości, i pomaga w rozwoju marek. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie rodzaje i gatunki muzyczne nadają się do reklam, jeśli chodzi o napędzanie sprzedaży. 

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treście na blogu PIBEEP

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj