web analytics

PIBEEP

Jak osiągać wyznaczone cele. Skuteczne metody!

Osiąganie swoich celów jest jednym z najlepszych sposobów na uszczęśliwienie samego siebie. Problem w tym, że osiągnięcie tego może być trudne. A nawet jeśli podejmiesz wysiłek, łatwo jest się zniechęcić, gdy sprawy nie idą zgodnie z planem — lub przynajmniej nie tak szybko, jak się spodziewałeś. Jeśli jesteś skłonny wypróbować kilka nowych strategii i włożyć trochę dodatkowej pracy w ten proces, to osiągnięcie Twoich celów powinno być o wiele łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej! Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

Jak osiągać wyznaczone cele. Skuteczne metody! Osiąganie swoich celów jest jednym z najlepszych sposobów na uszczęśliwienie samego siebie. Problem w tym, że osiągnięcie tego może być trudne. A nawet jeśli podejmiesz wysiłek, łatwo jest się zniechęcić, gdy sprawy nie idą zgodnie z planem — lub przynajmniej nie tak szybko, jak się spodziewałeś. Jeśli jesteś skłonny wypróbować kilka nowych strategii i włożyć trochę dodatkowej pracy w ten proces, to osiągnięcie Twoich celów powinno być o wiele łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej! Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

Zapisz listę swoich celów.

 • Zapisz swoje cele.
 • Zapisz, jakie kroki musisz podjąć, aby osiągnąć swój cel.
 • Zapisz, jakie przeszkody mogą stanąć na drodze do osiągnięcia Twojego celu i co zrobisz, jeśli do tego czasu nie zostaną pokonane.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Wizualizuj, jak będziesz się czuł, gdy osiągniesz sukces.

Wizualizacja może pomóc Ci osiągnąć Twoje cele.

Prawdopodobnie słyszałeś już wcześniej zdanie „wizualizacja jest formą ćwiczenia umysłowego”, ale czy wiesz co ono oznacza? Wizualizacja to proces wyobrażania sobie siebie działającego w określonym celu lub umiejętności, a następnie odczuwania tych emocji, aby pomóc wygenerować motywację potrzebną do osiągnięcia tych celów. Jest to ćwiczenie podobne do medytacji z tym, że wymaga koncentracji, ale zamiast skupiać się na oddechu lub myślach, wizualizuj, jak będziesz się czuł, gdy osiągniesz swój cel. Wyobraź sobie, że uśmiechasz się z satysfakcją i czujesz dumę z powodu tego, co zostało osiągnięte; wyobraź sobie, jak dumni będą inni ludzie, gdy zobaczą, jak ciężko pracowali na to osiągnięcie; wyobraź sobie, jak wszyscy będą szczęśliwi, gdy wszystkie przeszkody zostaną pokonane.

Rozbij swój cel na mniejsze części.

eśli jesteś osobą, która ma problem z wyznaczaniem celów, to jest to dobra strategia dla Ciebie. Dlaczego? Bo pomaga rozbić Twój cel na łatwe do opanowania kawałki, które można wykonać samodzielnie.

Najpierw ustal, nad jakim elementem celu chcesz pracować najpierw (lub nad kilkoma). Może to „stać się bardziej zorganizowanym” lub „stać się zdrowszym”. Może to wszystkie z nich — to nie ma znaczenia! Kiedy już ustalisz, która część (lub części) Twojego celu jest najważniejsza i na której chcesz się skupić w pierwszej kolejności, zrób listę sposobów,  jak każdy z tych elementów mógłby zostać osiągnięty i zastanów się jak można je zrealizować. Może się okazać, że w tym momencie wpadniesz na kilka świetnych rozwiązań; jeśli nie, nie przejmuj się tym zbytnio — po prostu próbuj dalej, aż coś zadziała!

Wygospodaruj czas, aby codziennie skupić się na swoim celu.

 • Zaplanuj czas, aby skupić się na swoim celu każdego dnia.
 • Wyłącz powiadomienia i media społecznościowe na co najmniej pół godziny przed rozpoczęciem pracy związanej z celem; pomoże to utrzymać rozpraszacze, tak że kiedy otworzysz te aplikacje ponownie (prawdopodobnie zapomnisz, jakie były!), nie będą one w stanie rozpraszać lub konkurować z tym, co musisz zrobić.

Zrób research, abyś wiedział, czego się spodziewać.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia jakiegokolwiek celu jest wiedza o tym, czego chcesz. Musisz zbadać, jaki jest najlepszy sposób osiągnięcia celu i ile czasu zajmie Ci jego realizacja. Aby osiągnąć sukces w realizacji swoich celów, potrzebujesz zasobów, takich jak czas i pieniądze.

Świętuj małe zwycięstwa po drodze.

Kiedy próbujesz osiągnąć cel, kuszącym może być samo biczowanie, gdy rzeczy nie idą zgodnie z planem. Ale pamiętaj: nie jesteś swoim wrogiem! Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z niepowodzeniami:

 • Nie poddawaj się, jeśli nie osiągniesz swojego celu od razu. To, że coś nie wyszło tak, jak chciałeś, nie oznacza, że nie ma nadziei na sukces w ogóle! To ważne nie tylko dla siebie, ale także dla wszystkich wokół, jeśli chcemy, by żyli (i my sami) zdrowo i szczęśliwie.
 • Bądź życzliwy wobec siebie w tych czasach prób i błędów — pomoże to sprawić, że przyszłe sukcesy poczują się jeszcze bardziej spełnione!

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Istnieje wiele sposobów, aby posunąć się naprzód w kierunku osiągnięcia swoich celów, a niektóre z nich mogą być zaskakująco proste

To kuszące, aby czekać na idealny moment, aby rozpocząć. Istnieje jednak wiele sposobów, pchnięcia do przodu swoich celów, a niektóre z nich mogą być zaskakująco proste:

 • Nie czekaj na idealny moment, aby rozpocząć. Jeśli chcesz coś zrobić, zrób to teraz! Nie ma sensu odkładania czegokolwiek, ponieważ inny dzień przeważnie nie nadejdzie.
 • Nie czekaj na nikogo, po prostu zacznij działać! Weź odpowiedzialność za osiągnięcie własnych celów.

Wniosek

Mam nadzieję, że ten wpis dał Ci kilka nowych pomysłów na to, jak osiągnąć swoje cele. Powodzenia

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treście na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj