web analytics

PIBEEP

Marketing muzyczny czy jest potrzebny dla młodego artysty?

Jeśli jesteś w zespole lub artystą solowym, a twoja muzyka zaczyna przyciągać uwagę, pozostała tylko jedna rzecz, którą musisz zrobić: MARKETING. Brzmi to jak coś, o co muszą się martwić tylko muzycy o wielkich nazwiskach, ale tak naprawdę jest to równie ważne dla młodych artystów, którzy próbują znaleźć swoją publiczność i zaistnieć w swoim gatunku. Dobrą wiadomością jest to, że marketing nie jest zbyt trudny (zwłaszcza jeśli wiesz już jak grać na instrumencie emocji konsumenckich) i nie wymaga też dużych nakładów finansowych. Oto kilka wskazówek, jak zacząć skuteczny marketing muzyczny:

Marketing muzyczny czy jest potrzebny dla młodego artysty? Jeśli jesteś w zespole lub artystą solowym, a twoja muzyka zaczyna przyciągać uwagę, pozostała tylko jedna rzecz, którą musisz zrobić: MARKETING. Brzmi to jak coś, o co muszą się martwić tylko muzycy o wielkich nazwiskach, ale tak naprawdę jest to równie ważne dla młodych artystów, którzy próbują znaleźć swoją publiczność i zaistnieć w swoim gatunku. Dobrą wiadomością jest to, że marketing nie jest zbyt trudny (zwłaszcza jeśli wiesz już jak grać na instrumencie emocji konsumenckich) i nie wymaga też dużych nakładów finansowych. Oto kilka wskazówek, jak zacząć skuteczny marketing muzyczny: Wypracuj własne unikalne brzmienie. Marketing muzyczny to dość skomplikowana materia. Łatwo poczuć się przytłoczonym ilością opcji i strategii, które możesz przyjąć, ale nie martw się — to nie jest tak trudne, jak się wydaje. Wszystko, czego potrzebujesz to oryginalne brzmienie i chęć eksperymentowania z muzyką. Pamiętaj tylko: bądź sobą! Nie bój się nadawać własnego charakteru popularnym gatunkom, takim jak rock, pop czy rap. Twoje unikalne podejście pomoże Ci wyróżnić się z tłumu.

Wypracuj własne unikalne brzmienie.

Marketing muzyczny to dość skomplikowana materia. Łatwo poczuć się przytłoczonym ilością opcji i strategii, które możesz przyjąć, ale nie martw się — to nie jest tak trudne, jak się wydaje. Wszystko, czego potrzebujesz to oryginalne brzmienie i chęć eksperymentowania z muzyką.

Pamiętaj tylko: bądź sobą! Nie bój się nadawać własnego charakteru popularnym gatunkom, takim jak rock, pop czy rap. Twoje unikalne podejście pomoże Ci wyróżnić się z tłumu.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Twórz projekty w PIBEEP następnie publikuj je na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Użyj Facebooka do promocji swojej muzyki. Facebook jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć. Możesz stworzyć wydarzenie i zaprosić fanów i przyjaciół, aby je sprawdzić. Wydarzenie może być również wykorzystane jako sposób na ludzi, którzy nie są jeszcze Twoimi fanami, aby dowiedzieć się więcej o Tobie. To może pomóc generować chałas wokół nadchodzącego wydania lub wydarzenia.

Facebook wprowadził również niedawno nowe funkcje, takie jak „Timeline Photos”, pozwala ona użytkownikom na przesyłanie zdjęć, które pojawiają się na ścianie ich profilu, a nie tylko są przechowywane w ich albumach, jak to zwykle bywa, gdy przesyłane są za pośrednictwem normalnych środków, takich jak Instagram lub Flickr itp. Oznacza to więcej możliwości dla artystów.

Wykorzystaj Instagram do pokazania ludzkiej strony swojej muzyki

Instagram jest kolejną świetną drogą do promowania wszelkich nadchodzących projektów, które wkrótce się ukażą — czy to w formie fizycznej, jak płyty CD czy winyle — czy też w formie cyfrowej, do pobrania przez iTunes Store/Google Play Music etcetera…

Opracuj strategię dla każdej platformy social media, na której jesteś.

Aby opracować strategię, musisz:

 • Dokonać przeglądu swoich celów. Jakie są cele końcowe? Jak będziesz wiedział, czy Twoja strategia jest udana, czy nie? Ważne jest, aby Twoje działania marketingowe były zgodne z tymi celami i aby były zgodne z tym, czego chcesz dla swojej marki.
 • Upewnij się, że Twoja strategia jest spójna z Twoją marką. Jeśli masz zamiar być w mediach społecznościowych, upewnij się, że to, co publikujesz, odzwierciedla to, kim jesteś jako osoba lub firma. (Sprawdź artykuł o budowaniu marki osobistej) 

Wykorzystaj swojego bloga platformę PIBEEP do promocji na innych platformach społecznościowych.

Chcesz, aby Twój profil na PIBEEP lub bog był miejscem, gdzie ludzie przychodzą czytać o tym, co dzieje się w Twoim życiu, ale chcesz również, aby prowadził ludzi z powrotem do Twoich platform online.

Możesz to zrobić poprzez:

 • Przeprowadzanie treści, które są dostępne tylko na innych platformach (np. podcasty)
 • Promowanie wydań muzycznych i wydarzeń
 • Tworzenie angażujących treści, które sprawiają, że ludzie rozmawiają i dzielą się nimi w mediach społecznościowych

Umieszczaj muzykę wszędzie, gdzie to możliwe.

Pierwszym krokiem do tego, aby Twoja muzyka została usłyszana, jest umieszczenie jej na jak największej liczbie platform. W ten sposób docierasz do szerszej publiczności i zwiększasz szanse, że ktoś znajdzie Twoją muzykę i ją pokocha.

Kolejnym krokiem jest załadowanie swojej piosenki lub albumu w głównych serwisach streamingowych, takich jak Spotify, Apple Music i Google Play Music. Ważne jest również, aby nie zapominać o mniejszych platformach, takich jak SoundCloud i Bandcamp, ponieważ te strony mają lojalnych zwolenników, którzy mogą być bardziej otwarci na niezależnych artystów, takich jak Ty.

Masz zespół może jesteś artystą solowym, musisz zaangażować się w marketing i promocję.

To prawda, że marketing to nie to samo co sprzedaż. Marketing oznacza rozpowszechnianie informacji o twojej muzyce, aby ludzie wiedzieli, że istnieje i byli zainteresowani jej kupnem. Można to osiągnąć poprzez zaangażowanie w mediach społecznościowych i innych kanałach dotarcia, udział w wywiadach na blogach i podcastach, występy na żywo, budowanie relacji z dziennikarzami, którzy piszą o tobie lub twoim gatunku itp.

Wniosek.

Jeśli jesteś w zespole lub solowym artystą, marketing i promocja są niezbędne dla Twojego sukcesu. Możesz zrobić to wszystko sam, jeśli masz czas i energię, aby poświęcić się zarządzaniu mediami społecznościowymi i blogowaniu każdego dnia. Ale jeśli nie, istnieje wiele agencji na platformie PIBEEP, które specjalizują się w marketingu muzycznym, na co dzień i wykonają większość pracy dla Ciebie za ułamek tego, co kosztowałoby, gdybyś zrobił wszystko sam.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treście na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj