web analytics

PIBEEP

Muzyka w reklamie: Co trzeba wiedzieć i kiedy jest odpowiednia

Muzyka w reklamie jest dość gorącym tematem. Wydaje się, że każda reklama ma utwór grający w tle, ale w jaki sposób można korzystać z muzyki w reklamie? Można zatrudnić artystę, który stworzy utwór specjalnie dla Ciebie lub po prostu użyć jednego z jego utworów? Czy trzeba mieć pozwolenie na korzystanie z cudzej muzyki? Jak się za to zabrać i dlaczego PIBEEP odgrywa tu niezwykle ważną rolę.

Muzyka w reklamie: Co trzeba wiedzieć i kiedy jest odpowiednia Muzyka w reklamie jest dość gorącym tematem. Wydaje się, że każda reklama ma utwór grający w tle, ale w jaki sposób można korzystać z muzyki w reklamie? Można zatrudnić artystę, który stworzy utwór specjalnie dla Ciebie lub po prostu użyć jednego z jego utworów? Czy trzeba mieć pozwolenie na korzystanie z cudzej muzyki? Jak się za to zabrać i dlaczego PIBEEP odgrywa tu niezwykle ważną rolę.

Dlaczego muzyka?

Muzyka w reklamie może być wykorzystywana do wpływania na klientów poprzez wytwarzanie emocji i uczuć związanych z reklamą. Może pomóc stworzyć odpowiedni nastrój, przywołać wspomnienia, podniecenia lub smutku.

Muzyka jest również skutecznym sposobem, aby łączyć się z publicznością na poziomie emocjonalnym. Kiedy słyszysz muzykę, która pasuje do tonu, który próbujesz przekazać (np. szczęśliwy), to sprawia, że ludzie o wiele łatwiej identyfikują się z tym, co mówisz, w przeciwieństwie do słuchania czegoś smutnego lub złego, co może sprawić, że poczują się nieswojo, zamiast być poruszonym przez twoje przesłanie!

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Skąd brać muzykę do reklamy i kiedy mam pewność, że nie naruszam praw autorskich

Strach przed naruszeniem praw autorskich jest kolejnym powodem, dla którego niektórzy reklamodawcy rezygnują z dodawania muzyki w tle. Temat związany z prawami autorskimi wydawał się być skomplikowany do momentu strartu platformy PIBEEP. Napiszę krótko, podział praw autorskich do wykorzystania utworu do reklamy, jednorazowo lub wielorazowo możesz to zrobić logując się w PIBEEP wykorzystując współpracę:

 1. Tworzysz projekt np. Demo i kliknij funkcję Współpracy i zaproś Artystę, który udzieli Ci licencji na wykorzystanie muzyki. 
 2. Zaznacz rodzaj wkładu: np. Kompozycja muzyczna
 3. Zaproponuj swój wkład Artyście zaznaczając monety PIBEEP 
 4. Zamieść szczegółowe informacji odnośnie Twoich działań.
 5. Możesz zapisać ten wkład w swoim koszyku zamówień lub dodać kolejny, jeżeli widzisz taką potrzebę.

Dzięki rozwiązaniu w PIBEEP masz 100% pewność co do wykorzystywania utworów w reklamach lub materiałach szkoleniowych. Umowa oraz wszystkie detale w niej zawarte będzie automatycznie przesłana na Twojego maila, oraz będzie przechowywana w Archiwum zamówień. Dzięki temu zawsze będziesz miał dostęp do bardzo ważnych dokumentów.

Jak znaleźć odpowiednią muzykę?

To proste! Wystarczy, że przejrzysz artystów na platformie PIBEEP. Na liście Artystów masz możliwość odsłuchania demo próbek ich umiejętności. Słuchaj muzyki na PIBEEP i nawiązuj współpracę bezpośrednio z Artystami a formalność która często odstrasza nie zajmie Ci więcej czasu jak 30 min. Ustalając Cenę i nawet najbardziej szczegółowe detale. Dzięki autorskim algorytmom PIBEEP to jest banalnie proste. Możesz się zaskoczyć tym, jak wiele różnych gatunków i stylów możesz znaleźć na PIBEEP! Załóż konto i zyskaj muzykę jak i prawo do jej wykonywania.

Jak wybrać odpowiednią muzykę do reklamy.

Jeśli szukasz muzyki, która będzie odpowiednia do Twojego ogłoszenia, ważne jest, aby uzyskać jak najwięcej opinii. Możesz zapytać przyjaciół i rodzinę, co myślą o danym utworze. Zapytaj ludzi na mediach społecznościowych, co myślą o utworze. Zapytaj ludzi na forach muzycznych, co myślą o utworze. Zresztą sam doskonale wiesz jaka muzyka identyfikuje się z Twoją marką lub produktem.

Możesz nagrać własną muzykę do reklamy?

W PIBEEP możesz zamówić własną kompozycję, którą wykorzystasz w swoich reklamach.  PIBEEP po raz kolejny wychodzi z rewelacyjnym rozwiązaniem dzięki któremu możesz zamówić muzykę podzielić prawa autorskie i negocjować cenę z Artystą. Aby to zrobić, musisz nawiązać współpracę z Artystą lub zlecić mu wykonanie utworu. PIBEEP zabezpieczy Twoją płatność, oraz zapewni wykonawcę o 100% gwarancji zapłaty za wykonanie usługi. Oczywiście system do zawierania umów zadba, aby każda transakcja była sformalizowana i zabezpieczała dwie strony. W tym przypadku również można skorzystać z systemu do podziału praw autorskich.

Internet jest twoim przyjacielem! Wielu muzyków w PIBEEP oferuje swoje utwory w sieci do wykorzystania w reklamie.

Internet jest Twoim przyjacielem! Wielu muzyków z PIBEEP oferuje swoje utwory online do wykorzystania w reklamie.

Dzięki rozwiązaniu PIBEEP nie musisz się martwić czy leganie wykorzystujesz utwory do reklam np. na YouTube. Masz pewność i umowę wraz z fakturą za wykonanie usługi, dodatkowo korzystasz z bezpłatnej chmury na której przechowywane są utwory wraz z pełną dokumentacją na ich wykorzystywanie w internecie. Jest to wielkie ułatwienie, ponieważ zawsze masz pewność, że muzyka do reklam za którą zapłaciłeś jest zawsze dostępna na platformie PIBEEP bez względu na to, gdzie się w danej chwili znajdujesz.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Wniosek

Muzyka jest potężnym narzędziem, które można wykorzystać do przyciągnięcia uwagi lub sprawić, by ktoś poczuł potrzebę posiadania Twojej usługi lub produktu. Ważne jest, aby wiedzieć, jak działa muzyka i kiedy jest odpowiednia dla Twojej reklamy, więc nie wahaj się i korzystaj do woli z platformy PIBEEP która jako jedyna zapewnia Ci szczegółowo opisane warunki bezpośrednio z Artystą bez pośredników.

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treście na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj