web analytics

PIBEEP

Jaki masz gust muzyczny? Pytanie proste — ale czy dla każdego?

Gust muzyczny wydaje się, że ma go każdy, ale z własnego przykładu możesz śmiało powiedzieć, że znasz kogoś, kto się zna na muzyce i zawsze ma świetną muzykę jak dotąd dla Ciebie nieznaną. W tym wpisie chciałbym zbliżyć Cię do odkrycia własnej w dodatku bardzo kolorowej ścieżki odkrywania własnego gustu muzycznego. 

Gatunków muzycznych jest bardzo dużo, wytwórni jest jeszcze więcej, zespołów muzycznych jest więcej jak wytwórni, nie wspomnę o ilości artystów, których jest jeszcze więcej niż zespołów. Jak się odnaleźć wśród tak dużej ilości muzyki otaczającej nas i, z której 95% wydaje Ci się nieatrakcyjna? Moim zdaniem właśnie z tego względu większość ludzi, mimo niezbyt wielkiego zainteresowania decyduje się na muzykę mainstreamową. Puszczaną często w radio lub, w najpopularniejszych przygotowanych już listach. Zdają się po prostu na czyjś gust, który w większości przypadków jest także nietrafiony pod Twój.  

Moim zdaniem wystarczy zawęzić własne pole widzenia, a raczej słyszenia w przypadku muzyki. Aktualnie mamy olbrzymie możliwości odkrywania świetnej muzyki, a dla ludzi, którzy wolą formę wizualną, są też możliwość słuchania i oglądania teledysków jednocześnie.

Poniżej przedstawię kanały, platformy, dzięki którym łatwiej Ci będzie odnaleźć piękno, jakie kryje Twoja dusza wyrażona dźwiękiem.

Odkryj swój gust muzyczny! 4 sposoby które ci w tym pomogą aki masz gust muzyczny? Pytanie proste — ale czy dla każdego? Gust muzyczny wydaje się, że ma go każdy, ale z własnego przykładu możesz śmiało powiedzieć, że znasz kogoś, kto się zna na muzyce i zawsze ma świetną muzykę jak dotąd dla Ciebie nieznaną. W tym wpisie chciałbym zbliżyć Cię do odkrycia własnej w dodatku bardzo kolorowej ścieżki odkrywania własnego gustu muzycznego. Gatunków muzycznych jest bardzo dużo, wytwórni jest jeszcze więcej, zespołów muzycznych jest więcej jak wytwórni, nie wspomnę o ilości artystów, których jest jeszcze więcej niż zespołów. Jak się odnaleźć wśród tak dużej ilości muzyki otaczającej nas i, z której 95% wydaje Ci się nieatrakcyjna? Moim zdaniem właśnie z tego względu większość ludzi, mimo niezbyt wielkiego zainteresowania decyduje się na muzykę mainstreamową. Puszczaną często w radio lub, w najpopularniejszych przygotowanych już listach. Zdają się po prostu na czyjś gust, który w większości przypadków jest także nietrafiony pod Twój. Moim zdaniem wystarczy zawęzić własne pole widzenia, a raczej słyszenia w przypadku muzyki. Aktualnie mamy olbrzymie możliwości odkrywania świetnej muzyki, a dla ludzi, którzy wolą formę wizualną, są też możliwość słuchania i oglądania teledysków jednocześnie. Poniżej przedstawię kanały, platformy, dzięki którym łatwiej Ci będzie odnaleźć piękno, jakie kryje Twoja dusza wyrażona dźwiękiem.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

YouTube i VEVO

Aktualnie większość platform streamingowych ma możliwość odtwarzania nagrań wideo, a także muzyki jednocześnie. Jest to chyba największy kanał służący promocji oraz do świetnego marketingu artystycznego. Gwarantują dźwięk bardzo dobrej jakości, ale i również teledyski mają świetną jakość. Przeszukując tą platformę na pewno odnajdziesz ciekawą muzykę, którą pokochasz. W poszukiwaniu perelek na VEVO w YouTube możesz tworzyć i zapisywać swoje ulubione playlisty. 

Spotify

Największa platforma streamingowa, która ma chyba największą liczbę artystów w swoim portfolio. Spotify w swoich katalogach posiada już gotowe playlisty oraz całkiem nieźle działającą wyszukiwarkę, na podstawie Twoich ulubionych zespołów platforma dzięki sztucznej inteligencji dostosowuje pod Ciebie utwory, które możesz polubić. W moim przypadku tak się nie dzieje, ale to nie oznacza, że i w Twoim przypadku tak nie będzie. W Spotify także możesz tworzyć, edytować i udostępniać swoje listy np. znajomym. 

Apple Music i iTunes

Game changer, dzięki któremu przemysł muzyczny wbrew obawom nie upadł na przełomie końcówki lat – 1990, o czym możesz przeczytać we wpisie, w którym opisuje historię branży muzycznej. Podobnie jak w Spotify możesz tu przeglądać olbrzymie katalogi z dostępną muzyką, tworzyć i udostępniać swoje listy, a także słuchać list innych ludzi. Dzięki sztucznej inteligencji (AI) Apple Music dostosowuje się do Twojego gustu jeszcze bardziej. Dzięki przetwarzanym danym, AI dostosowuje idealną playlistę dopasowaną pod Ciebie. Podobnie jak Spotify, ma funkcjonalności, które pomogą Ci w odnalezieniu muzyki idealnie wpisującą się pod Twój gust. Masz tu możliwość odsłuchiwania całkiem pokaźnych katalogów muzycznych z największych i mniejszych wytwórni muzycznych z całego świata. Możesz tu również tworzyć swoje własne playlisty.

Moje podsumowanie

Oczywiście na rynku jest jeszcze bardzo dużo mniejszych i większych platform muzycznych, które również mogą Ci pomóc w odnalezieniu własnego poczucia estetyki muzycznej. Niemniej jednak pamiętaj, słuchanie muzyki ma być dla Ciebie czymś przyjemnym i nie zapominaj o tym, ta podróż ma być tylko Twoja. Życzę Ci udane muzycznej wędrówki

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj