web analytics

PIBEEP

Produktywność, czy możną ją wypracować? 3 Sposoby, które Ci w tym pomogą

Liczby są brutalnie szczere, ponad 650 miliardów dolarów, tele tracą firmy na utrzymywanie rozproszonych pracowników. “Na szczęście nie nikomu nie przyszło do głowy stworzenie startupu służącego do badania rozproszenia pracowników” Może powinienem zacząć od zadania pytania. Czym jest produktywność? Moim zdaniem produktywność napędza ludzi do działania odkrywania, i ostatecznie do rozwoju. Inwestycją pracowników, twórców jak i firm powinno być zapewnienie idealnego środowiska wspierającego produktywność. Tak naprawdę nie wiemy ile firma, lub projekt rzeczywiście traci na nieproduktywnym działaniu jednego, lub kilku członków zespołu. Jak to mawiał pewien rozczochroany ale bardzo mądry pan nijaki Albert Einstein “Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.” To mnie akurat bardzo ciekawi, bo jesteśmy w stanie wyliczyć ile dany pracownik spędza czasu w firmie. Jaki jest jego wpływ na działanie projektu i tym podobne. Nie liczymy natomiast czy dany pracownik jest:

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

  • Skupiony 
  • Przytłoczony
  • Może brakuje mu motywacji 
  • Może czuje, że liczba zadań do wykonania jest większa niż czas spędzany w pracy

Powyższe punkty można wypracować, wówczas ani pracownicy ani ludzi z którymi pracujemy nie będą się czuły jak wyżej, nie tylko w pracy, ale i w życiu codziennym. Oczywiście poprzez proces wyrabiania w sobie nawyków, dzięki którym nasze życie stanie się łatwiejsze, a ogrom spadających informacji z każdej strony nie będzie nas już tak absorbował. Miarą produktywności jet skuteczność w działaniu, aby to osiągnąć, spróbuj wdrożyć w swoje życie 3 Pro tipy, które dla ciebie przygotowałem.

1. Ogranicz korzystanie ze sprzętu elektronicznego

lub po prostu rób sobie przerwy od elektroniki. Nie będę wielkim odkrywcą, jak napiszę, że świetnie się myśli i odpoczywa w lesie. Nie jestem też żadnym duchowym wsparciem, ani mentorem zbawcą dusz. Nie, po prostu dzielę się doświadczeniami, które pomagają mi w porządkowaniu życia i z dnia na dzień zwiększanie swojej produktywności. Spacery po parku, lesie uspokaja, dzięki temu z na otaczające Ciebie problemy możesz spojrzeć z innej perspektywy. 

2. Zwróć uwagę na to, co Ciebie relaksuje

kiedy czujesz się bezpiecznie, czy lubisz kiedy coś się dzieje wokół Ciebie? Może wolisz ciszę i brak jakichkolwiek przeszkadzaczy. (Tak akurat jest ze mną) Dobre słuchawki w funkcją wygłuszania otoczenia ratują mój dzień każdego dnia. Wcześniej pisałem o muzyce z gier, dzięki którym pracuje bardziej produktywnie, możesz przeczytać w tym wpisie. Dodatkowo chciałbym wspomnieć o obrazowaniu naszych pragnień, wiem że niektóre z nich są ogromne, ale na pewno znajdzie się sposób na to, aby rozdzielić wielką myśl na mniejsze kawałki, wyznaczaj cele właśnie tych mniejszych elementów Twojej wielkiej wizji. Znajdź sposób narzędzia, drogę jak je osiągnąć i to rób. Po prostu.

3. Planowanie

Tak naprawdę nic co tu napiszę nie jest odkrywczego, ale każde działanie w naszym życiu moim zdaniem wymaga planu. Dlatego musisz zobrazować Swój plan działania, aby dzięki wyznaczaniu celów osiągnąć sukces. Stwórz strategię swojego działania, oczywiście realną. Wiadomo, że aspiracje wszyscy mamy wielkie, ale osiągnięcie ich w życiu realnym nie należy do najprostszych, dlatego tak często się poddajemy w trakcie pracy nad projektem, rozwiązaniem czy samodoskonaleniem.

Podsumowanie

Moim subiektywnym zdaniem produktywność jest elementem, nad którym każdy z nas powinien pracować każdego dnia, dzięki temu czujemy się po prostu lepiej. Przykładów na pracę na zastosowanie produktywności jest wiele, nie koniecznie musi to dotyczyć branży muzycznej, w IT, na produkcji czy siłowni właśnie dzięki produktywności osiągamy swoje cele.

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj