web analytics

PIBEEP

Promocja muzyki na Twitterze

Promowanie swojej muzyki na Twitterze to kolejny i bardzo ważny krok w zdobywaniu nowych fanów. Jeśli szukasz sposobu, aby wzmocnić swój zasięg na Twitterze, przedstawiam kilka wskazówek.

Jak zwiększyć zasięg organiczny na Twitterze

Kiedy chciałbyś promować swoją muzykę na Twitterze, jedną z najważniejszych rzeczy do przemyślenia jest to, jak możesz sprawić, by Twoje treści były widoczne dla jak największej liczby osób.

Pierwszym krokiem jest użycie odpowiednich hashtagów i tagów lokalizacji, zawsze kiedy tylko jest to możliwe. Hashtag to słowo lub fraza, która najbardziej może przybliżyć Ciebie do innych ludzi zainteresowanych Twoim tematem. (np. #pibeepmusic), podczas gdy tag mówi Twitterowi, gdzie mogą zlokalizować twój post — na przykład, @username lub @miejsce 

Inny sposób na zwiększenie organicznego zasięgu na Twitterze? Korzystanie z timestamps! jest to sposób oznaczania czasu np. podczas konferencji na żywo lub Twoim zdaniem ważnych urywków wywiadu itp. Dzięki funkcji timestamps Twoi fani czytając Twój tweet mają dostęp do oznaczonych przez Ciebie urywków transmisji, lub wywiadu

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Jak zbudować nową publiczność na Twitterze

 • Zdjęcie – Twoja wizytówka, wstaw bardzo dobrej jakości zdjęcie które jest dobre. Nie publikuj zdjęcia jakie masz pod ręką tylko takie które na 100% jest dobre. 
 • Bio – Zawrzyj w nim najistotniejsze informacje na swój temat, jeżeli ekologia stanowi dla Ciebie ważny element w Twoim życiu to podkreśl to, podobnie jest z inspiracją.
 • Używaj hashtagów, aby zwiększyć widoczność swojego profilu i stwórz swój własny. 
 • Buduj społeczność i obserwuj ludzi i firmy które są dla Ciebie ważne, angażuj się w dyskusje i bądź aktywny, (mam na myśli merytoryczną dyskusję)
 • aby ludzie przeszli od razu, gdy się na nią natkną (i nie zapomnij o Facebooku!).

Promuj się na żywo za pomocą Twittera

Twitter to jeden z najskuteczniejszych sposobów na promocję Twoich występów na żywo. Możesz go użyć, aby:

 • Dotrzeć do szerszej publiczności, w tym tych, którzy mogą nie śledzić Twojej kariery muzycznej na innych platformach (takich jak Facebook i Instagram).
 • Promuj sprzedaż biletów na nadchodzące pokazy i festiwale, używając hashtagów, które są istotne dla wydarzenia. Na przykład, jeśli grasz na festiwalu na świeżym powietrzu w czerwcu, użyj #summerfestival podczas tweetowania o tym!

Angażuj się w kontakty z obecnymi fanami, odpowiadając i retweetując ich komentarze.

Powinieneś również śledzić kilka osób, które są istotne dla twojej publiczności. Na przykład, współpracujesz na PIBEEP i chcesz się tym podzielić, zaangażuj każdą stronę zaangażowaną w Twój projekt, wrzucaj próbki waszych poczynań i pytaj ludzi o opinię, ważne jest się wsłuchać w głos twojej publiczności. Kto wie, może otrzymasz interesującą radę lub powstanie bardzo angażująca dyskusja która będzie toczona wokół Twojego projektu. Dzięki temu zwiększysz followersów i sieć ludzi którzy się z Tobą utożsamiają. Pomoże to zwiększyć zaangażowanie z istniejących fanów, a także wprowadzenie nowych!

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Zasięg organiczny zależy od zaangażowania, więc upewnij się, że angażujesz również fanów.

Zaangażowanie jest kluczem do organicznego zasięgu, więc upewnij się, że angażujesz również fanów. Możesz to zrobić odpowiadając na ich tweety i wiadomości, retweetując ich treści i odpowiadając na ich wzmianki. Możesz również użyć hashtagów, aby zaangażować  fanów. Staraj się wrzucać interesujące treści, np. jako muzyk możesz dzielić się urywkami z prób, lub z domowego studia. Pokaż skąd czerpiesz inspiracje, jakie brzmienie na Tobie robi największe wrażenie. Jaki efekt końcowy chciałbyś uzyskać, pokazuj ludziom, że jesteś wyjątkowy zresztą zgodnie z prawdą.

Możesz nawet tworzyć sondy lub ankiety, które zadają pytania bezpośrednio z umysłów Twoich zwolenników! To da im możliwość wyrażenia siebie, a jednocześnie dostarczy cennych informacji o tym, czego chcą/potrzebują w kampaniach marketingowych w mediach społecznościowych, takich jak Twoja.”

Wniosek

Pamiętaj, że Media Społecznościowe to ludzie i każdy jest w stanie wyczuć czy jesteś autentyczny lub nie. Nigdy nie próbuj być kimś innym niż jesteś, i zawsze się angażuj w dyskusję. Na początku może to stanowić nie lada problem, ale z czasem wejdzie Ci to w krew, jak i Facebook lub Instagram. Zwróć uwagę, na ludzi którymi się inspirujesz i podglądaj w jaki sposób oni kontaktują się ze swoją publicznością. Proponuję abyś nie kopiował ich sposobu komunikacji, tylko na podstawie, lub inaczej według wzorca twórz swój unikalny styl. Pomoże Ci to na łatwiejsze zdobywanie kontaktów i lekkość w odpowiadaniu na pytania lub dyskusji dotyczącej tematyki którą poruszasz. Nie będziesz musiał zastanawiać się na przykład, “ciekawe co moja inspiracja by odpowiedziała, lub jakiej formy konstruowania zdań by użyła” ponieważ Twój styl będzie niepowtarzalny i unikalny. Takie działanie może, a nawet wpłynie na budowanie organicznego ruchu w Twoim Twitterowym interesie. Powodzenia w zdobywaniu followersów!

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treści na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj