web analytics

PIBEEP

Promocja muzyki w Fortnite

Muzyka Marshmello znana jest ze swoich upbeatowych bitów i ciężkiego, syntezatorowego brzmienia. Ale trafiła też w nieoczekiwane zakątki popkultury, gdy artyści próbują dotrzeć do nowych fanów. W Fortnite bardzo popularnej grze wideo na PC i konsole, niektóre utwory Marshmello zostały włączone do skórek, które mogą być noszone przez awatary w grze. Promocja zbiega się z darmowym koncertem w niedzielę w Pleasant Park, na mapie gry.

Promocja muzyki w Fortnite Muzyka Marshmello znana jest ze swoich upbeatowych bitów i ciężkiego, syntezatorowego brzmienia. Ale trafiła też w nieoczekiwane zakątki popkultury, gdy artyści próbują dotrzeć do nowych fanów. W Fortnite bardzo popularnej grze wideo na PC i konsole, niektóre utwory Marshmello zostały włączone do skórek, które mogą być noszone przez awatary w grze. Promocja zbiega się z darmowym koncertem w niedzielę w Pleasant Park, na mapie gry.

Fortnite, popularna gra wideo na PC i konsole, ma potężną moc promocyjną dla muzyków.

W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej udanych przykładów tego rodzaju marketingu w historii gier. Aby zrozumieć, jak Fortnite działa jako platforma do promocji muzyki, musimy najpierw przyjrzeć się temu, co czyni go tak wyjątkowym:

 • Jest darmowy do gry.
 • Gra posiada opcję zakupów skórek i monet za które można robić zakupy w grze, która pozwala graczom na zakup broni i przedmiotów w grze bez konieczności posiadania prawdziwych pieniędzy.
 • Ma dużą publiczność młodych ludzi, którzy spędzają godziny grając codziennie. Niektórzy z nich udostępniają swoje rozgrywki na Twitch i YouTube a co z tym idzie muzykę w tle również. 

Gra jest również bardzo popularna wśród graczy, a nawet celebrytów. Twórcy zrobili to tak, że gracze mogą tworzyć własną muzykę i dzielić się nią w grze! Mają nawet funkcję, w której ludzie mogą tworzyć własne ruchy taneczne do piosenek, co czyni grę jeszcze bardziej zabawną.

Twórcy stworzyli również system, który pozwala graczom zdobywać darmową walutę w grze. Mogą to robić poprzez wypełnianie questów, które zazwyczaj polegają na graniu w grę i zbieraniu przedmiotów lub zabijaniu określonych typów wrogów. Waluta ta nosi nazwę V-bucks i można za nią kupić nowe stroje dla postaci, a także nowe bronie i inne przedmioty potrzebne do efektywniejszego grania.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Promocja muzyki przeniosła się w nieoczekiwane zakątki, ponieważ artyści starają się dotrzeć do nowych fanów.

Promocja muzyki przeniosła się w nieoczekiwane zakątki, ponieważ artyści próbują dotrzeć do nowych fanów.

Jeśli nie słyszałeś o Fortnite, jest to gra, która stawia graczy przeciwko sobie w formacie battle royale. W tej grze gracze są zrzucani na wyspę z ograniczonymi zasobami i muszą przetrwać, dopóki ostatnia osoba nie zostanie wyeliminowana przez innych graczy lub środowisko (np. rekiny). Gra cieszy się szaloną popularnością od czasu premiery w 2017 roku.

Fortnite zawładnął również sceną muzyczną, a artyści tacy jak Drake i Travis Scott stworzyli piosenki poświęcone grze. Jako ktoś, kto gra w Fortnite, myślę, że jest to świetny sposób dla artystów, aby dotrzeć do nowych odbiorców poprzez wspólne zainteresowanie grą. Jeśli jesteś zainteresowany grą w Fortnite lub dowiesz się więcej na jej temat, sprawdź niektóre z moich innych artykułów!

Myślę, że jest to świetny sposób dla artystów na dotarcie do nowych odbiorców poprzez wspólne zainteresowanie grą.

Jak Marshmello zarabia na szaleństwie Fortnite

Jak każda nowa, popularna gra, Fortnite zainspirował nową rzeszę osobistości z YouTube i streamerów z Twitcha, którzy zarabiają na jego popularności. Jedną z takich postaci jest Marshmello, DJ, który stał się sensacją dzięki swojej energicznej muzyce i podniosłym nastrojom podczas swoich streamów. Stał się również sławny dzięki grze Fortnite, w którą gra z przyjaciółmi na swoim kanale. Styl muzyczny Marshmello to mieszanka future bassu i popu. Jego osobowość sceniczna to antropomorficzny marshmallow noszący wiadro jako hełm. Jest reprezentowany przez Paradigm Talent Agency. Marshmello był headlinerem kilku festiwali muzycznych, w tym Tomorrowland, Ultra Music Festival, Coachella i Creamfields. W październiku 2019 roku Forbes umieścił go na piątym miejscu na swojej corocznej liście najlepiej opłacanych DJ-ów na świecie, z szacowanym dochodem 40 milionów dolarów.

Wniosek

Promocja muzyki w Fortnite to sprytny sposób na dotarcie artystów do fanów, zwłaszcza gdy ci nie są zbytnio zainteresowani samą grą. Współpraca z Marshmello miała być eksperymentem i wygląda na to, że się udała. Ale przyniosła też kilka ciekawych pytań dotyczących relacji między sztuką a komercją. Jak daleko powinniśmy się posunąć, aby zarobić na naszych ulubionych muzykach? I ile tak naprawdę artysta ma władzy w tego typu kolaboracjach?

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treście na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj