web analytics

PIBEEP

Przedsiębiorczy Artysta

Kariera muzyczna wbrew pozorom nie różni się praktycznie niczym od prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Mówienie, że nie nadaje się do prowadzenia firmy, moim zdaniem jest tylko wymówką. Konsekwencje prowadzenia działalności i tak poniesiemy prędzej czy później. Nie mam na myśli nieopłaconego ZUS-u czy tego typu podobnych historii, ale niedopatrzenia czy nawet mówiąc brutalnie niechlujnie podchodząc do swojej pracy. Mając świadomość, że najlepiej wychodzi nam granie, umowy, ustalenia czy inne nudne sprawy odkładamy na bok, bo przecież nikt nie chce nas oszukać. Pewnie tak jest.

PRZEDSIĘBIORCZY ARTYSTA Kariera muzyczna wbrew pozorom nie różni się praktycznie niczym od prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Mówienie, że nie nadaje się do prowadzenia firmy, moim zdaniem jest tylko wymówką. Konsekwencje prowadzenia działalności i tak poniesiemy prędzej czy później. Nie mam na myśli nieopłaconego ZUS-u czy tego typu podobnych historii, ale niedopatrzenia czy nawet mówiąc brutalnie niechlujnie podchodząc do swojej pracy. Mając świadomość, że najlepiej wychodzi nam granie, umowy, ustalenia czy inne nudne sprawy odkładamy na bok, bo przecież nikt nie chce nas oszukać. Pewnie tak jest.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Nikt nie chce nas oszukać, ale każdy chce zarobić?

Tu już sprawy nabierają innego charakteru. Każdy chce dobrze, to jest pewne, a umowy mają chronić obydwie strony. Tylko jak zawsze, diabeł tkwi w szczegółach, na początku prowadzenia firmy lub działalności artystycznej jesteśmy optymistami i każda formy pomocy, współpracy czy wsparcia jest na wagę złota, dlatego na samym początku nie myślimy o konsekwencjach, o których możemy się brutalnie przekonać po kilku miesiącach, czasami nawet latach. Chociażby pieniądze z tytułu tantiem, lub prawa do wykonań albo producenckie. Niestety, ale zdarzają się nie tylko na naszym rodzinnym podwórku sytuacje w których się okazuje, że muzyk, artysta twórca nie posiada praw do wykonywania własnych utworów. Może nawet się stać tak, że nie możemy publicznie posługiwać się swoją nazwą. Brzmi banalnie ale jest brutalnie prawdziwie, o czym się już przekonał niejeden artysta. Dlatego warto stosować się do starej prawdy. Umiesz liczyć, licz na siebie. Dlatego PIBEEP udostępnia szereg narzędzi dzięki którym, bez względu na okoliczności zawsze, ale to zawsze będziesz zabezpieczony, wykonując czynności, które robisz na co dzień pracując nad utworem lub projektem ze współpracownikami lub kolegami z zespołu.

Zanim zaczniesz, to się przygotuj.

 • Opracuj koncepcję
Wszystkie nowe projekty działania, kariera zaczynają się od koncepcji. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na siebie, musisz go opracować. Nie od razu Rzym zbudowano, dlatego szukaj najbliżej siebie i udoskonalaj lub rozwijaj to co umiesz robić najlepiej.
 
 • Zaplanuj swój rozwój
Zaplanuj swój rozwój, zanim zbytnio przywiążesz się do nowej koncepcji. Uważaj przed zzbyt duzymym optymizmem odnośnie wymyślonej przez Ciebie koncepcji. Przygotuj swój plan działania i podążaj zgodnie z wyznaczonymi punktami. Zdarza się tak, że zanim przygotujesz plan działania koncepcja produktu tak Ci się spodoba, że decyzje związane z jej rozwojem mogą nie do końca być przemyślane i spójne, a przez to stracisz czas i energię na dalsze działania podczas rozwoju swojej kariery. Ustal pewne wytyczne na wczesnym etapie planowania, aby nie stracić z oczu swojego celu. Plan działania pozwoli Ci skoncentrować się na całym procesie rozwoju. Plan działania pomoże Ci w szacowaniu czasu i pieniędzy, które zainwestujesz w siebie, dzięki dobremu planowaniu możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu a w rezultacie i pieniędzy.
 
 • Testuj swoją koncepcję
Ważne, aby testować swoją koncepcję, zanim poświecisz dużo czasu i pieniędzy w proces rozwoju. Testowanie koncepcji powinno dać pewne solidne wskazówki na temat technicznej i komercyjnej wykonalności produktu (Czy ścieżka, którą podążam jest właściwa?). To jest czas na ewentualne zmiany i korygowanie błędów natury dziecięcej.
 
 • Plan marketingowy
Musisz opracować porządny plan marketingowy do promowania nowego projektu i powoli wprowadzać go na rynek. Ten krok powinien być wykonywany jednocześnie z twoimi wysiłkami koncepcyjnymi i rozwojowymi. Twój plan marketingowy na początku powinien koncentrować się na:
 • Promocji
 • Dystrybucji

 • Ciągle rozwijaj swój projekt
To wydawałoby się za oczywistą oczywistość, ale częsta się zdarza, że mniejszym lub większym sukcesie staramy się odtworzyć to co „działa” Do tego wykorzystuj opinie Twoich odbiorców, swoją intuicję i chęć nieustannego rozwoju.

Kariera, to temat, który ciężko wyczerpać

W tym wpisie chciałem przedstawić podstawowe aspekty które warto stosować w swojej działalności niezależnie jakiej. Wbrew pozorom przedsiębiorca nie wiele różni się od artysty i odwrotnie. Pewne rzeczy są wręcz identyczne, więc warto stosować dobre praktyki, a kariera mniejsza lub większa będzie stała przed Tobą otworem. Oczywiście na co dzień korzystając z PIBEEP który ułatwi Ci prowadzenie działalności freelancerckiej do granic możliwości a Ty dzięki temu zyskasz więcej czasu na samorozwój dzięki temu Twoje życie stanie się lepsze, czego Ci życzę z całego serca.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj