web analytics

PIBEEP

Twórz sprecyzowane i zwięzłe filmy.

Tworząc swoje filmy, ważne jest, abyś miał wyraźny początek, środek i koniec. Użytkownik powinien być w stanie zobaczyć sens filmu przez cały czas. Jeśli nie jesteś pewien, co powiedzieć lub jak najlepiej ustrukturyzować swoją treść, to spróbuj uporządkować ją według trzech punktów:

 • Wprowadzenie (0:00 – 2:00) – mówisz widzom, dlaczego oglądają to wideo i daje im pewien kontekst tego, co zaraz zobaczą.
 • Wiadomość (2:01 – 4:30) – komunikuj widzom dokładnie, co chcesz, aby dowiedzieć się z tego filmu.
 • Zakończenie (4:31 – 9:00) – podsumowanie, co powinni wynieść z tego filmu i daje im końcowe przesłanie
Twórz sprecyzowane i zwięzłe filmy. Tworząc swoje filmy, ważne jest, abyś miał wyraźny początek, środek i koniec. Użytkownik powinien być w stanie zobaczyć sens filmu przez cały czas. Jeśli nie jesteś pewien, co powiedzieć lub jak najlepiej ustrukturyzować swoją treść, to spróbuj uporządkować ją według trzech punktów: Wprowadzenie (0:00 - 2:00) - mówisz widzom, dlaczego oglądają to wideo i daje im pewien kontekst tego, co zaraz zobaczą. Wiadomość (2:01 - 4:30) - komunikuj widzom dokładnie, co chcesz, aby dowiedzieć się z tego filmu. Zakończenie (4:31 - 9:00) - podsumowanie, co powinni wynieść z tego filmu i daje im końcowe przesłanie Upewnij się, że Twoje wideo ma co najmniej 5 minut długości, a najlepiej, gdyby miało 10 minut.

Upewnij się, że Twoje wideo ma co najmniej 5 minut długości, a najlepiej, gdyby miało 10 minut.

Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania podczas tworzenia swojego kanału YouTube jest to, że powinien on mieć co najmniej 5 minut długości. Zapewni to, że masz wystarczająco dużo czasu, aby pokryć wszystkie swoje treści, i upewnij się, że widz zobaczył wszystko, czego potrzebują, przed przejściem do innego filmu.

Inną rzeczą, którą należy zauważyć, jest to, że dłuższe filmy są preferowane przez algorytmy YouTube, co oznacza, że jest bardziej prawdopodobne, aby pokazać się wyżej w wynikach wyszukiwania. Dłuższe wideo pozwala również przejść do bardziej szczegółowego tematu lub produktu — a jeśli ktoś się zainteresuje treścią to są szanse, że obejrzy wszystkie Twoje filmy!

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Trzymaj się tematyki.

 • Utrzymuj wszystkie swoje filmy związane z jednym tematem.
 • Nie mieszaj tematów w jednym filmie.
 • Nie rób filmów na poruszających wiele tematyk.

Zamieść swój film na odpowiednich subredditach, forach i wszystkim innym, co uda Ci się znaleźć.

 • Umieść swój film na Reddit, Facebook, Twitter i innych platformach społecznościowych.
 • Opublikuj swój film w sekcji komentarzy w serwisie YouTube.
 • Jeśli masz publiczność, która jest zainteresowana tym tematem niszowym, zbuduj wokół niego społeczność, publikując posty na blogu i artykuły związane z Twoją niszą.

Zachęcaj ludzi do subskrypcji swojego kanału YouTube.

Drugą najważniejszą częścią zarabiania na YouTube jest zachęcanie ludzi do subskrybowania Twojego kanału. Możesz to zrobić poprzez posiadanie dobrego tytułu, opisu i tagów. Najlepszym sposobem na zachęcenie subskrybentów jest stworzenie angażującego wideo, które sprawi, że ludzie będą wracać po więcej.

Dobry tytuł powinien być chwytliwy, ale także uchwycić zainteresowanie potencjalnych subskrybentów (na przykład: „Jak zarabiać na YouTube”). Twój opis powinien zawierać wszystkie istotne informacje o filmie, aby widzowie wiedzieli, w co się pakują przed kliknięciem odtwarzania; obejmuje to takie rzeczy, jak długość, format i typ publiczności (tj. edukacyjny vs rozrywkowy). Ustaw “Tagi” są to po prostu słowa kluczowe używane przez wyszukiwarki, takie jak Google, aby użytkownicy szukający filmów / postów związanych konkretnie w kierunku tych słów kluczowych.

YouTube to świetny sposób na zarabianie na reklamach!

YouTube to świetne miejsce do zarabiania na reklamach. Istnieje wiele sposobów na zarabianie na YouTube, ale najczęstsze z nich to:

 • Zarabianie na reklamach.
 • Sprzedaż sponsoringu (firmy płacą ci za promowanie ich produktów)
 • Sprzedaż własnych produktów (możesz zostać partnerem innej firmy i otrzymać wynagrodzenie, gdy ludzie kupią produkt z tej firmy).

Wniosek

YouTube to świetny sposób na zarabianie, ale jak to w życiu bywa nie jest to zajęcie dla każdego. Jeśli szukasz bardziej kreatywnych sposobów na zarabianie pieniędzy online, to  zarejestruj się na PIBEEP oraz sprawdź nasze inne posty o tym, jak możesz zarabiać na blogowaniu i pisaniu treści o swoich projektach pasji!

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj