web analytics

PIBEEP

5 powodów, dla których marketing jest niezbędny dla Twojej marki Freelancerskiej

Jeśli jesteś freelancerem kreatywnym, to prawdopodobnie słyszałeś słowo „marketing” rzucane dookoła. Możesz nawet zostać poproszony o zrobienie jakiegoś marketingu dla swojej firmy lub marki, ale czy naprawdę wiesz, co to znaczy? Być może nie. I właśnie dlatego ten post jest tutaj: abyśmy mogli wyjaśnić wszystko o marketingu i jak może pomóc ułatwić twoje życie jako freelancer!

5 powodów, dla których marketing jest niezbędny dla Twojej marki Freelancerskiej Jeśli jesteś freelancerem kreatywnym, to prawdopodobnie słyszałeś słowo "marketing" rzucane dookoła. Możesz nawet zostać poproszony o zrobienie jakiegoś marketingu dla swojej firmy lub marki, ale czy naprawdę wiesz, co to znaczy? Być może nie. I właśnie dlatego ten post jest tutaj: abyśmy mogli wyjaśnić wszystko o marketingu i jak może pomóc ułatwić twoje życie jako freelancer!

To właśnie dzięki Marketingowi Twoje nazwisko jest znane potencjalnym klientom.

Marketing to proces zapoznawania ludzi z Twoim produktem lub usługą. Jeśli nie możesz przyciągnąć czyjejś uwagi, nie będą wiedzieć, że istniejesz. Najlepszym sposobem na to jest marketing.

Marketing nie polega tylko na reklamowaniu jednej rzeczy — jest to raczej rozmowa pomiędzy dwoma stronami: marką i jej konsumentami. Celem nie jest koniecznie sprzedaż, ale raczej budowanie relacji z klientami, którzy są już zainteresowani zakupem od Ciebie, ale niekoniecznie są jeszcze gotowi do zakupu (lub w ogóle). Oznacza to, że nawet jeśli nikt nigdy nie słyszy o swojej firmie bezpośrednio poprzez tradycyjne kanały reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne lub ogłoszenia w gazetach … nadal możesz mieć listę potencjalnych klientów, którzy mogą stać się nabywcami Twoich usług.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Marketing pomaga budować relacje z klientami.

Marketing jest niezbędny w promowaniu Twojej marki freelancera, ponieważ pomaga Ci budować relacje z klientami.

Kiedy klient natknie się na Twoją usługę na przykład w platformie PIBEEP i zdecyduje się na zakup u Ciebie, jest bardziej prawdopodobne, że wróci ponownie. Jeśli klientowi spodoba się to, co zobaczy podczas pierwszej wizyty, jest bardziej prawdopodobne, że powie znajomym o produkcie lub usłudze, która przyciągnęła jego uwagę — a kiedy inni ludzie słyszą dobre rzeczy o tobie, stają się również potencjalnymi nowymi klientami!

Marketing pomaga zdobyć, i utrzymywać klientów.

Nie możesz oczekiwać, że zdobędziesz klientów ot tak sobie bez wykorzystania do tego marketingu. Musisz reklamować swoje usługi i dawać ludziom znać, że istniejesz. Musisz również zbudować markę, aby ludzie wiedzieli, z kim mają do czynienia, gdy kontaktują się z tobą w celu zakupienia usługi lub towaru.

Będziesz mógł podnieść standardy swojej marki.

Można to zrobić poprzez upewnienie się, że masz silne portfolio prac, które pokazuje jakość swojej pracy, ale także pokazuje potencjalnym klientom, dlaczego powinni zatrudnić cię a nie innych freelancerów. Możesz również rozważyć prowadzenie własnego bloga lub strony internetowej, gdzie ludzie mogą bliżej Cię poznać i zobaczyć przykłady poprzednich projektów, które zostały wykonane przez Ciebie i przeczytać o tym, co sprawia, że wyróżniasz się z tłumu.

Nie chcesz tego przegapić

Myślę, że przekonasz się, że jest wiele powodów, dla których marketing jest niezbędny dla Twojej marki freelancera szczególnie w PIBEEP. Pierwszym i najbardziej oczywistym powodem jest to, że bez marketingu tracisz pieniądze. Widzisz, jeśli nie wprowadzisz się na rynek prawidłowo, wtedy twój biznes możenie odnieść żadnego sukcesu, ponieważ ludzie przestaną przychodzić na twoją stronę internetową lub odwiedzać profil na PIBEEP, ponieważ nic tam się nie dzieje. Oznacza to, że nie tylko firmy tracą pieniądze, nie mając dobrego marketingu, ale także i To możesz je tracić.

Innym powodem, dla którego marketing jest tak ważny jest to, że kiedy ktoś natknie się na profil innej osoby online, szukają jak najwięcej informacji o nich przed dokonaniem jakiejkolwiek zakupu, aby im to ułatwić powinieneś się skupić na promowaniu własnej marki.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Wniosek

Mam nadzieję, że ten artykuł dał Ci trochę wglądu w to, dlaczego marketing jest tak ważny przy budowaniu marki freelancera. Jeśli do tej pory myślałeś, że to zbędny element Twojej działalności, myślę że się mylisz. Myśl o marketingu ciągle, i pamiętaj że nad marketingiem możesz pracować równolegle z Twoimi projektami.

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treście na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj