web analytics

PIBEEP

6 Umiejętności, które powinien znać każdy pracownik zdalny.

Praca zdalna to przyszłość, która trwa już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero od niedawna zaczynamy dostrzegać jej wpływ w świecie biznesu. W tym artykule podzielę się z Tobą sześcioma umiejętnościami, które każdy pracownik zdalny powinien mieć w swoim CV.

praca zdalna, praca freelancera, pracownicy zdalni, pracownik zdalny, freelancer, talent freelancera, talent freelancera

Umiejętność słuchania

Możesz być dobrym słuchaczem poprzez:

 • Aktywne słuchanie. Kiedy słuchasz, musisz aktywnie angażować się w rozmowę z osobą, z którą rozmawiasz. Oznacza to, że słuchasz z ciekawością, a nie tylko jesteś obecny i niezaangażowany. Kiedy ludzie mówią, zazwyczaj starają się przedstawić swój punkt widzenia, ważne jest również, aby zrozumieć, co mają na myśli, kiedy coś mówią! Więc spróbuj postawić się w sytuacji drugiej osoby, gdy mówi; jeśli istnieją jakieś nieporozumienia między tobą a nimi w odniesieniu do ich treści (lub jej braku), daj im znać — zakomunikuj to, aby obie strony mogły wyjaśnić wszelkie nieporozumienia i pójść naprzód. Należy również pamiętać, że jeśli ktoś ma problemy z wyrażeniem się jasno z powodu emocjonalności lub poziomu stresu, bądź czujny i nie daj się sprowadzić w dół, aby czuć się w obowiązku pomocy lub wyręczenia z danej czynności rozmówcę.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Umiejętności skutecznej komunikacji

Umiejętność słuchania jest jedną z najważniejszych umiejętności interpersonalnych dla pracowników zdalnych. Nie możesz oczekiwać, że inni ludzie zrozumieją, co mówisz, jeśli nie słuchają. Jeżeli nie jesteś zaangażowany w rozmowę, trudno im nadążyć za twoimi pomysłami i myślami.

 • Zadawaj pytania, które wywołają przydatne informacje od innych: Kiedy pytasz, jak czują się z myślą wdrożenia Twojego pomysłu lub jak poradziliby sobie z sytuacją, zadawaj konkretne pytania, które pomogą im wyartykułować swoje myśli, aby wszyscy wiedzieli gdzie jesteście w danej kwestii lub problemie (na przykład: „Jak myślisz, że powinniśmy to załatwić?”). To pokazuje zainteresowanie wysłuchaniem ich punktu widzenia i pomaga zapewnić, że wszyscy czują się wysłuchani poprzez przejęcie odpowiedzialności za to, co zostało powiedziane do tej pory podczas sesji dyskusyjnej.”

Krytyczne myślenie przy rozwiązywaniu problemów

Aby móc rozwiązywać problemy i podejmować decyzje, pracownicy zdalni muszą rozwijać umiejętność krytycznego myślenia. Krytyczne myślenie to zdolność do analizowania i oceniania informacji, określania mocnych i słabych stron alternatywnych rozwiązań, wniosków lub podejść do problemów; wymaga zrównoważonego podejścia, które uwzględnia obie strony danego zagadnienia.

Umiejętności krytycznego myślenia są ważne przy rozwiązywaniu problemów w każdym otoczeniu: w pracy, w domu z członkami rodziny lub przyjaciółmi. Są one jednak szczególnie ważne, gdy jesteś daleko od swoich kolegów — będziesz miał mniejszy dostęp niż zwykle (lub żaden) podczas wypróbowywania nowych pomysłów!

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna (EQ) jest miarą tego, jak dobrze zarządzasz swoimi emocjami. Jest ona ważna, ponieważ pomaga podejmować lepsze decyzje i radzić sobie ze stresem.

Jeśli używasz EQ do zarządzania swoimi emocjami, może to również pomóc w poprawieniu relacji z innymi. Ludzie, którzy mają wyższe EQ są w stanie lepiej zrozumieć swoje własne uczucia i uczucia innych, co prowadzi ich do podejmowania bardziej efektywnych decyzji w życiu codziennym. Są również w stanie wczuć się w uczucia innych i zrozumieć ich perspektywę lepiej niż osoby, które nie są inteligentne emocjonalnie – a to sprawia, że są mniej skłonne do osądzania lub uprzedzeń wobec tych, których jeszcze nie znają wystarczająco dobrze.

Inteligencja emocjonalna oznacza również zdolność do kontrolowania własnego zachowania; obejmuje to nie uleganie presji współpracowników lub postów w mediach społecznościowych przy podejmowaniu decyzji, czy coś jest dobre czy złe w danym momencie!

Zdolności adaptacyjne i elastyczność

Umiejętność dostosowania się i zmiany to umiejętność, którą powinni mieć wszyscy pracownicy zdalni. Jest to jeden z wielu powodów, dla których musisz być elastyczny, ponieważ każdego dnia znajdziesz się w różnych sytuacjach z różnymi ludźmi. Ucząc się, jak się dostosować, możesz czuć się pewny, że poradzisz sobie z tym, co nadejdzie.

Jeśli Twoja praca wymaga regularnych podróży lub spotkań, ważne jest, abyś potrafił zarządzać sobą tak, aby Twoja praca nie ucierpiała z powodu tej zmiany stylu życia. Oznacza to konieczność nauczenia się nowych umiejętności, takich jak delegowanie zadań (przekazywanie zadań) i zarządzanie czasem — na przykład wiedza, kiedy dokładnie coś musi zostać zakończone, zanim przejdzie się do innego zadania lub listy zadań!

Umiejętności budowania zaufania

Umiejętności budowania pewności siebie są koniecznością dla pracowników zdalnych i hybrydowych. Musisz być pewny swoich umiejętności i swojej pracy, bo jeśli Ty nie wierzysz w siebie, to jak inni uwierzą w to co masz do zaoferowania? Pewność siebie jest istotną częścią poczucia własnej wartości i buduje się z czasem poprzez pozytywne doświadczenia. Najlepszym sposobem na zbudowanie pewności siebie jest zrobienie czegoś nowego i stanowiącego wyzwanie. Jeśli chcesz poczuć się bardziej pewny siebie, spróbuj podjąć się nowego zadania lub projektu, który wymaga pewnego poziomu samodzielności:

 • Stwórz stronę internetową z portfolio online, aby pracodawcy mogli dowiedzieć się więcej o tym, co możesz zrobić przed zatrudnieniem; następnie zaoferuj kilka przykładów z poprzednich projektów (jeśli to możliwe), a także linki z powrotem do tych stron, gdzie ludzie mogą znaleźć je przydatne. Takie podejście ma sens, ponieważ wiele firm w dzisiejszych czasach wymaga od kandydatów CV przynajmniej częściowo wypełnionego przed rozważeniem, czy są zainteresowani zatrudnieniem danej osoby na podstawie samego CV 

Praca zdalna staje się standardem, przygotuj się na nowe!

Praca zdalna staje się standardem wykorzystywanym przez wiele firm. To nie to samo, co praca w domu, ale ma bardzo dużo korzyści.

Istnieje wiele powodów, dla których pracownicy preferujący pracę zdalną powinni unikać siedzenia w biurze przez cały dzień każdego dnia, ponieważ:

 • Szybko się nudzą (co może prowadzić do wypalenia)
 • Nie lubią być przerywane przez kolegów lub klientów, gdy próbują czegoś nowego lub pracują nad czymś ważnym (to również prowadzi do wypalenia).

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Wniosek

W większości przypadków, praca zdalna jest już normą i spodziewajmy się, że tak już zostanie. Jednak wraz z pojawiającymi się codziennie nowymi technologiami i zmieniającymi się sposobami pracy takimi jak PIBEEP, wielu osobom może być trudno się dostosować. Dlatego ważne jest, abyś dobrze rozumiał, jak komunikować się z innymi zarówno twarzą w twarz, jak i za pośrednictwem technologii. Nie masz czasu ani energii na rozpraszające rozmowy telefoniczne czy e-maile podczas spotkań w pracy, ponieważ odciągają one od tego, co najważniejsze —  rzetelnego wykonywania obowiązków służbowych!

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treście na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj