web analytics

PIBEEP

Budowanie autentycznej marki

 

Jeśli chodzi o budowanie marki, autentyczność jest kluczowa. Konsumenci oczekują od swoich firm czegoś więcej niż tylko produktów i usług. Chcą wiedzieć, że firma ma silne poczucie celu i wywiera pozytywny wpływ na świat — i oczekują tego od każdej marki, z którą wchodzą w interakcję. Jeśli chcesz, aby Twoja Marka odniosła sukces, to budowanie autentycznego przekazu pomoże Ci zwiększyć lojalność i przychylność klientów.

Budowanie autentycznej marki Jeśli chodzi o budowanie marki, autentyczność jest kluczowa. Konsumenci oczekują od swoich firm czegoś więcej niż tylko produktów i usług. Chcą wiedzieć, że firma ma silne poczucie celu i wywiera pozytywny wpływ na świat — i oczekują tego od każdej marki, z którą wchodzą w interakcję. Jeśli chcesz, aby Twoja Marka odniosła sukces, to budowanie autentycznego przekazu pomoże Ci zwiększyć lojalność i przychylność klientów.

Budowanie znaczących relacji z klientami

Kiedy budujesz autentyczną markę, ważne jest, aby pamiętać, że klienci chcą wiedzieć, że mają znaczenie. Chcą czuć, że ich pomysły są brane pod uwagę i mają możliwość bycia wysłuchanymi. Klienci chcą również mieć poczucie wspólnoty z ich ulubionymi markami — a jeśli budujesz społeczność wokół swojego produktu lub usługi, ważne jest, aby Twoja marka również to odzwierciedlała.

Budowanie znaczących relacji z klientami jest jednym z najważniejszych kroków w tworzeniu autentycznej marki dla każdej firmy.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Spójność i autentyczność w Twoim przekazie i wartościach

Spójność jest ważna w budowaniu zaufania, budowaniu biznesu i budowaniu zespołu.

Spójność w przekazie i wartościach może pomóc Ci dotrzeć do odbiorców bardziej efektywnie, pomagając im zrozumieć, co kupują, gdy kupują od Ciebie. Jeśli spójność nie jest obecna, to pozostawia miejsce na dezinformację wśród klientów, jak również u konkurencji, która może próbować podkraść Twoich klientów za pomocą różnych wiadomości lub wartości, które nie pasują do Twoich.

Bądź prawdziwy, nie udawaj

Autentyczność to najważniejsza rzecz, o której należy pamiętać budując swoją markę. Twoi klienci powinni mieć poczucie, że jesteś uczciwy, szczery i godny zaufania — i mogą stwierdzić, że nie jesteś autentyczny, patrząc na sposób, w jaki się zachowujesz, mówisz o sobie i prezentujesz się w sieci. Twoja marka nigdy nie powinna próbować być kimś, kim nie jest; zamiast tego powinna być wierna sobie, nawet jeśli oznacza to podejmowanie decyzji, które mogą wydawać się sprzeczne z intuicją lub niepopularne wśród innych marek z branży. Na przykład: Jeśli istnieje już jedna marka, która sprzedaje długopisy o nazwie „Warszawa” (która jest firmą polską), to dlaczego inny producent długopisów miałby chcieć, aby jego produkt nosił nazwę innego miasta? To nie ma sensu z emocjonalnego punktu widzenia, ale z ekonomicznego – 0,04 centa za sprzedany długopis vs 0,01 centa za sprzedany długopis — to ma sens! Utrzymując ten pomysł w umyśle podczas wszystkich etapów naszego procesu rozwoju biznesu, gdy rozwijamy nasze produkty i firmę w coś większego niż tylko dwóch facetów pracujących w swoim garażu…

Autentyczny przekaz dotrze do właściwych osób

Autentyczne marki budowane są na fundamencie wartości, zaufania i spójności. Przekaz jest jasny: autentycznie możesz dotrzeć ze swoim produktem lub usługą do właściwych osób.

Zdefiniuj swoje wartości w kontekście tego, kim chcesz być i za czym chcesz się opowiadać.

Przekazuj te wartości na każdym etapie podróży klienta. Upewnij się, że wszyscy pracownicy rozumieją te wartości.

Obecnie rośnie oczekiwanie, że firmy lub marki dostarczają coś więcej niż tylko produkty i usługi. Twoi klienci oczekują, że marki będą uczciwe, będą miały silne poczucie celu i będą wywierały pozytywny wpływ na świat. Kluczem do zbudowania autentycznej marki jest konsekwencja. Twoi klienci oczekują od Ciebie spełnienia obietnic i będą Cię za to rozliczać, jeśli nie zostanie to zrobione. Aby stworzyć silne poczucie tożsamości, marki muszą być przejrzyste w kwestii swoich wartości, celu, kultury i działań. Kiedy wiesz, kim jesteś jako firma i co motywuje Twoich pracowników w sposób, który ma największe znaczenie (klienci), wtedy łatwiej jest im dostosować się do tych wartości, aby mogli zawsze dostarczać wyjątkową usługę lub produkt.

Podsumowanie

To, co robisz, ma znaczenie. Nie chodzi tylko o produkty lub usługi, które sprzedajesz, ale także o to, jak angażujemy się w życie społeczne. Ludzie zawsze będą pamiętać, z kim mieli do czynienia i jeśli czują, że ta osoba była uczciwa w procesie, będą bardziej skłonni podzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treście na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj