web analytics

PIBEEP

Jak się motywować

Motywowanie się to trudna sprawa. W świecie idealnym chciałbyś być ciągle zmotywowany, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. W jaki sposób możesz utrzymać swoją motywację, kiedy czujesz się przygnębiony? Odpowiedź leży w uświadomieniu sobie, że w motywacji nie chodzi o to, by się zmotywować, ale o to, by ją utrzymać. Jeśli czujesz się zniechęcony, wiedz, że zawsze jest nadzieja na zmianę i rozwój; jest mnóstwo ludzi, którzy stawili czoła podobnym wyzwaniom i odnieśli sukces, robiąc to samo, co my wszyscy musimy robić, aby nasze życie szło naprzód każdego dnia: musimy wierzyć w siebie i wierzyć w naszą przyszłość! Istnieją konkretne kroki, które podejmuję każdego dnia, gdy spotykam się ze zwątpieniem w siebie lub negatywnymi myślami, które powodują, że tracę z oczu to, co jestem w stanie osiągnąć, więc dziś dowiedzmy się, jak te techniki działają u mnie

Naucz się oddzielać negatywne myśli od rzeczywistości.

Negatywne myśli nie są prawdziwe, są tylko częścią twojej wyobraźni. Nie możesz kontrolować tego, co myślą lub mówią inni ludzie, ale możesz kontrolować to, co myślisz i jak na nie reagujesz. Aby uniknąć negatywnych myśli, ważne jest, abyśmy nauczyli się brać odpowiedzialność za własne działania i emocje, abyśmy mogli podejmować lepsze decyzje w życiu.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Zadaj sobie pytanie, co możesz dziś osiągnąć.

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że najlepszym sposobem na zmotywowanie się jest zadanie sobie pytania, co możesz osiągnąć dzisiaj. Pytanie „czego chcę?” może często prowadzić nas w dół króliczej nory zwątpienia w siebie, poczucia winy i zmartwień.

Nie myśl o tym, jak daleko musisz się posunąć lub ile jeszcze zostało Ci do osiągnięcia swoich celów; zamiast tego skup się na tym, co jest tuż przed Tobą — i nie przejmuj się niczym innym!

Ta strategia działa dobrze, ponieważ pomaga nam powstrzymać się od martwienia się o życie lub zdolności innych ludzi, a także o nasze własne uczucia (które zwykle powodują stres). Pomaga nam również nie brać spraw do siebie, gdy coś nie idzie zgodnie z planem.

Wypisz swoje pozytywne cechy.

 • Wypisz swoje pozytywne cechy.
 • Zrób listę swoich mocnych i słabych stron.
 • Napisz, co chciałbyś poprawić.
 • Napisz, jak chciałbyś być zapamiętany lub zapamiętana po śmierci przez innych, którzy znali lub pracowali z tobą, takich jak członkowie rodziny, przyjaciele i współpracownicy.

Napisz, co robisz dobrze w dziedzinie, która cię interesuje lub ekscytuje (np. muzyka). Pomyśl, w jaki sposób możesz zmotywować także siebie!

Wyznacz sobie rozsądne cele.

Kiedy wyznaczasz cele, ważne jest, aby były one realistyczne. Ustalaj je dla siebie, a nie dla innych. Jeśli Twoim celem jest „schudnąć”, to nie zakładaj, że wszyscy inni będą w stanie osiągnąć ten cel w tym samym czasie lub w ten sam sposób.

Ważne jest również, aby ustanowić cele, które są istotne i wystarczająco konkretne, aby motywowały cię, ale też nie są zbyt trudne; w przeciwnym razie staną się obciążeniem, a nie motywacją — a motywacja jest tym, co napędza nas do przodu!

Na przykład: „Chcę, aby mój profil w PIBEEP powstał do poniedziałku” nie jest zbyt motywujące, ponieważ nie ma żadnych konkretnych terminów (może to zająć tygodnie lub miesiące). Natomiast: „Chcę, aby konto w PIBEEP śmigało w ciągu 24 godzin” brzmi jak osiągalny cel (termin jest natychmiastowy), więc posłuży jako dobre źródło inspiracji do rozpoczęcia pracy już dziś!

Zastanów się, co powiedziałbyś przyjacielowi w swojej sytuacji.

W obliczu każdego wyzwania ważne jest, aby pamiętać, że nie jesteś sam.

 • Możesz być najlepszą wersją siebie.
 • Możesz osiągnąć wszystko, do czego przyłożysz swój umysł.

Skup się na rzeczach, które możesz kontrolować.

Istnieje wiele porad na temat tego, jak się zmotywować, ale jedna rzecz, o której często się zapomina to: skup się na rzeczach, które możesz kontrolować.

Prawdopodobnie nigdy nie będziesz w stanie zrobić wszystkiego idealnie — w rzeczywistości wszyscy jesteśmy pewni, że w pewnym momencie naszego życia zawiedliśmy w czymś ważnym — ale jeśli skupisz się na rzeczach, które są pod twoją kontrolą, wtedy te porażki nie będą takie złe. Będziesz w stanie poradzić sobie z nimi lepiej niż gdyby były poza twoim zasięgiem czy możliwościami. Zamiast więc martwić się o to, co robią inni (lub czy cię polubią), spróbuj skupić się na tym, ile wysiłku i energii wymaga każde zadanie: Czy sobie z tym poradzę? Czy potrafię to zrobić? Czy naprawdę chcę tego w tej chwili? A może nawet po prostu poddaj się teraz, bo po co się męczyć, próbując, skoro i tak nic nie wydaje się warte zrobienia?

Nie martw się też o to, co może wydarzyć się w przyszłości! Po co rozwodzić się nad złymi możliwościami, skoro dobre istnieją już dziś tuż przed nami; zignoruj te lęki, które mogą się kiedyś spełnić, ale nie zdarzają się dziś…

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Znajdź ludzi, którzy cię wspierają i inspirują.

Aby się zmotywować, musisz znaleźć ludzi, którzy Cię wspierają i inspirują.

Mogą to być przyjaciele, członkowie rodziny, a nawet obcy ludzie w Internecie. Znajdź kogoś, kto pomoże utrzymać twoje cele w pamięci, gdy idziesz przez życie.

Codziennie rób coś, co sprawia, że jesteś szczęśliwy.

Jeśli szukasz łatwego sposobu na zwiększenie swojej motywacji, odpowiedź jest prosta: rób codziennie coś, co sprawia, że jesteś szczęśliwy.

To może brzmieć jak oczywistość, ale w rzeczywistości jest to dość trudne do wykonania, gdy wszyscy jesteśmy tak zajęci i zestresowani! Nie można oczekiwać, aby zawsze znaleźć czas w naszych harmonogramach na rzeczy, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi — ale oto kilka pomysłów:

 • Pójdź na wędrówkę po górach lub lasach, słuchając/oglądając filmów przyrodniczych na Netflixie (lub innym serwisie streamingowym).
 • Piecz ciasteczka z przyjaciółmi, którzy mieszkają blisko; podziel się nimi ze wszystkimi innymi później na platformach mediów społecznościowych, takich jak Instagram i Facebook!

Odkryj nowe aktywności fizyczne.

Ważne jest, aby rozruszać swoje ciało. Można to zrobić poprzez różne aktywności, w tym spacery, bieganie lub pływanie. Możesz również spróbować jogi, aby zwiększyć swoją elastyczność i zmniejszyć poziom stresu. Jeśli nie masz dostępu do tych rzeczy w domu lub pracy, to istnieje wiele siłowni, które oferują różne zajęcia dla wszystkich poziomów fitness, w tym niskiej intensywności.

Masz moc, aby zmotywować siebie bez bycia złym gliną w swojej głowie.

Motywacja jest procesem wewnętrznym. To nie jest coś, co możesz po prostu powiedzieć sobie, aby być zmotywowanym, ponieważ sposób, w jaki działa twój umysł, różni się od wszystkich innych. Masz moc, aby zmotywować się bez bycia złym gliną w swojej głowie.

Wniosek

Kluczem do motywowania się jest sposób myślenia, więc zacznij myśleć pozytywnie, a to powinno na początku zaowocować. Powodzenia!

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treście na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj