web analytics

PIBEEP

Kariera muzyczna!

Przede wszystkim zadałbym sobie kilka pytań:

  1. Kim jestem — jako artysta
  2. Jaką masz wizję siebie jako muzyka profesjonalnego
  3. Jakie i czy wyrażasz emocje w muzyce
Proste pytanie na początek: Kim jesteś jako artysta? Jaka jest Twoja historia. Zwróćmy uwagę na gwiazdy muzyczne światowego formatu, lub nawet znanych muzyków na rynku Polskim. Większość z nich ma w sobie jakąś historię coś co jest interesujące. To jest główny bodziec, który przyciąga uwagę, a trend jest taki sam w przypadku muzyków zza granicy jak i tych lokalnych. Pamiętaj ludzie są kreatywni, i większość z nas ma ciekawą historię, która tylko nada wyrazistości Twojej marce, muzyce i karierze. Jeżeli nie masz pomysłu jak zacząć mówić i pisać o sobie to zacznij od ćwiczeń które Ci w tym pomogą.
KARIERA MUZYCZNA! Przede wszystkim zadałbym sobie kilka pytań: Kim jestem — jako artysta Jaką masz wizję siebie jako muzyka profesjonalnego Jakie i czy wyrażasz emocje w muzyce Proste pytanie na początek: Kim jesteś jako artysta? Jaka jest Twoja historia. Zwróćmy uwagę na gwiazdy muzyczne światowego formatu, lub nawet znanych muzyków na rynku Polskim. Większość z nich ma w sobie jakąś historię coś co jest interesujące. To jest główny bodziec, który przyciąga uwagę, a trend jest taki sam w przypadku muzyków zza granicy jak i tych lokalnych. Pamiętaj ludzie są kreatywni, i większość z nas ma ciekawą historię, która tylko nada wyrazistości Twojej marce, muzyce i karierze. Jeżeli nie masz pomysłu jak zacząć mówić i pisać o sobie to zacznij od ćwiczeń które Ci w tym pomogą.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Ćwiczenie nr. 1, które pomoże Ci jasno odpowiedzieć na pytanie Kim i skąd jestem jako artysta.

Spróbuj zapisywać ciekawostki o sobie, lub porównaj siebie do trzech artystów, którymi się inspirujesz, i przypisz sobie ich cechy, które możesz powiedzieć, że się z nimi utożsamiasz. Następnie dodaj do tych trzech cech jedną która, Ciebie wyróżnia jako Artystę. Coś co dajesz od siebie i możesz to wnieść na rynek. Każdy ma swoje przemyślenia i wnioski dotyczące rzeczy których się podejmuje. Dlatego takie ćwiczenie może pomóc Ci w odnalezieniu siebie, (brzmi trochę jak szamański banał) ale to pomoże ci bez krępacji opowiadać swoją historię. Wiem, że łatwo się mówi, ale zwróć uwagę i szczerze odpowiedz na proste pytanie w jednym zdaniu.
 
  1. Jaką grasz muzykę?
Większość artystów odpowiada „nie wiem”, lub próbuje tak skomplikować tę odpowiedź, że po wszystkim i tak nie mamy pojęcia co to za muzyka. Wiem, każdy z nas czuje się wyjątkowy, ale o tym każdy wie i tego nie kwestionuje. Nie wiem za to kim jesteś muzycznie i dlaczego to robisz. Dzięki temu ćwiczeniu pomożesz sobie jasno określić swój charakter.

Wizja projektów

Podczas przygotowywania się do debiutanckiego albumu lub epki przygotuj plan i wizję siebie, i swojej kariery. Wiem powtórzę się, łatwo powiedzieć. No właśnie to jest bardzo istotne zagadnienie. Przy pracy nad płytą, epką lub demo potrzebna jest wizja. Popatrz na to jak na playlistę w spotify, muzykę dostosowuje się do nastroju dokładnie tak podchodź do swojego noweego albumu. Wprowadź słuchacza w nastrój, który stworzysz. Wyraź siebie i opowiadaj swoją muzyczną historię. Pamiętaj początki dla każdego nie są łatwe. Czasami się zdarza, że pojawia się ktoś młody na rynku, którego kochają wszyscy. Nagle większość artystów chce być jak on i naśladuje młodą gwiazdę z myślą, że dostaną swoją szansę. Gwiazdy światowego rozmiaru takie jak Daft Punk wypuszczając płytę „Homework” zmienili reguły gry na rynku, dzięki nim muzyka elektroniczna stała się i jest bardzo popularna. Zanim to jednak się stało francuskie duo miało konkretny plan na siebie i swoją karierę. Z racji tego, że muzyka jaką grali była w tamtych czasach mało popularna i niszowa, udało im się podpisać kontrakt z wielką wytwórnią na ich własnych warunkach. Bez wizji podpisaliby wszytko byle się wydać. Płyta Homework stała się hitem a ludzie z całego świata ich pokochali. Kiedy wypuścili drugą płytę Discovery pojawiały się opinie, że się skomercjalizowali brzmią cukierkowo a stare surowe brzmienie które było ich znakiem rozpoznawczym pozostało historią. Jak to się odbiło na ich karierze? Chyba wszyscy to wiemy, w każdym bądź razie, dzięki dalekosiężnej wizji można osiągnąć wymarzone cele. Wracając do Ciebie, i Twojej wizji, jeżeli jej nie masz, to już wiesz jak bardzo jest Ci potrzebna, jeżeli wydałeś już jakąś płytę która nie odniosła większego sukcesu to, znaczy że nic nie straciłeś i możesz doskonalić swoją wizję i z każdym nowym nagraniem czy albumem zaczynasz swoją historię z czystą kartą. Nic nie tracisz!

Emocje w muzyce

Moim zdaniem w taki sposób muzyk komunikuje się ze swoimi słuchaczami, i ta forma to najlepszy sposób na pokazanie np. gniewu, radości, euforii czy zdrady. Śpiewając radosną piosenkę o miłości głosem, w którym wyraźnie słychać gniew czy nawet złość, słuchając tego na randce, romantycznie raczej nie będzie. Właśnie ta forma wyrażenia jest szalenie istotna. Produkcja muzyki sama w sobie nie jest prosta, do tego musimy przynajmniej na początku zajmować się, bookowanie koncertów, tworzeniem treści na social media itp. Wszystko to zabiera czas i w pewnym sensie wbija nas w rutynę. Chciałbym wrócić do poprzedniego punku, czyli wizji naszej kariery to ona powinna nam przypominać po co robimy to co robimy. Ludzie często zatracają się w rutynie, wykonują swoje codzienne obowiązki i zapominają po co tak w ogóle to robią. Nawet jeżeli jesteś sfrustrowany, wyraź to w utworze. Tworząc interesującą muzykę z włączonymi emocjami, słuchacze którzy będą słuchali Twojej muzyki będą się z tym utożsamiać. Oni też mogą przeżywać to co Ty. Emocje nie kłamią a wbrew pozorom ludzie są do siebie bardzo podobni.

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj