web analytics

PIBEEP

Marka osobista jak ją zbudować skuteczny poradnik.

Twoja marka to fundament Twojego biznesu. To, co ludzie widzą, kiedy patrzą na Ciebie lub słyszą o Twojej firmie. To ona odróżnia Cię od innych osób z tej samej branży i może pomóc w budowaniu zaufania między klientami i dostawcami. Najlepszym sposobem na zdefiniowanie swojej marki jest zbudowanie silnego profilu na LinkedIn, który prezentuje Twój zestaw umiejętności i osiągnięć! Oto więc kilka innych sposobów, dzięki którym możesz pokazać ludziom, jaki jesteś wspaniały:

Marka osobista jak ją zbudować skuteczny poradnik. Twoja marka to fundament Twojego biznesu. To, co ludzie widzą, kiedy patrzą na Ciebie lub słyszą o Twojej firmie. To ona odróżnia Cię od innych osób z tej samej branży i może pomóc w budowaniu zaufania między klientami i dostawcami. Najlepszym sposobem na zdefiniowanie swojej marki jest zbudowanie silnego profilu na LinkedIn, który prezentuje Twój zestaw umiejętności i osiągnięć! Oto więc kilka innych sposobów, dzięki którym możesz pokazać ludziom, jaki jesteś wspaniały:

Zdefiniuj swoją markę.

Marka to nazwa, symbol lub inny identyfikator, który:

 • identyfikuje produkt lub usługę jako pochodzącą z określonego źródła.
 • odróżnia produkty i usługi od konkurencji.
 • tworzy emocjonalną więź między firmą a jej klientami.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Wyznacz cele i stwórz plan.

Kiedy już zdecydujesz, że twoja marka osobista jest czymś, co chciałbyś realizować, nadszedł czas, aby określić cele i stworzyć plan.

 • Zdefiniuj swoje cele przed rozpoczęciem pracy. Upewnij się, że są one SMART (Specific, Measurable, Achievable, Realistic and Time-bound), aby łatwo było śledzić postępy i mierzyć się z nimi na koniec każdego miesiąca lub kwartału. Na przykład: „Chcę, aby sprzedaż usług na PIBEEP w ciągu najbliższych sześciu miesięcy zwiększyła się do?” lub „Zamierzam zdobyć 10 nowych subskrybentów na YouTube w ciągu jednego miesiąca”. Tego rodzaju wymierne wyniki pomogą utrzymać cię na torze, gdy rzeczy nie idą zgodnie z planem!
 • Bądź ambitny, ale pozostań realistą co do tego, co jest możliwe dla siebie w ciągu trzech miesięcy — lub sześciu miesięcy, jeśli to konieczne — ale staraj się nie przekraczać oczekiwań, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Stwórz portfolio, pokaż Twoje kompetencje.

Teraz dowiesz się, dlaczego posiadanie portfolio jest ważne.

Portfolio to zbiór prac, które pokazują Twoje umiejętności i kompetencje. Twoje portfolio powinno zawierać przykłady Twoich umiejętności w działaniu — od makiet do tutoriali wideo, od prezentacji do artykułów — a także wszelkie inne projekty, które pokazują, jak kreatywnie myślisz lub jak efektywnie wykorzystujesz technologię. Możesz dołączyć próbki z poprzednich miejsc pracy, jeśli są one istotne lub przydatne dla przyszłych pracodawców (ale pamiętaj, aby nie były one obraźliwe!). Najlepszym sposobem na rozpoczęcie tego procesu jest stworzenie portfolio online na własnej stronie internetowej lub w serwisie takim jak LinkedIn czy Behance czy PIBEEP (o nich napiszę później).

Promuj swoje osiągnięcia za pomocą studiów przypadków (case studies).

Studia przypadków to świetny sposób na zaprezentowanie swoich osiągnięć. Mogą być wykorzystane do pokazania, jak pracowałeś z zespołem i osiągnąłeś sukces lub mogą być nawet wykorzystane jako przykład rozwiązywania problemów w miejscu pracy.

Studia przypadków to świetny sposób na pokazanie, jak pracujesz z innymi ludźmi, zwłaszcza jeśli chodzi o projekty wymagające współpracy wielu osób nad czymś, czego jeszcze nie robili.

Aplikuj o możliwość wystąpienia na konferencjach branżowych.

 • Spróbuj nawiązać kontakt z organizatorami konferencji.
 • Poproś o radę, jak poprawić swoje zgłoszenie.
 • Przed złożeniem propozycji lub przygotowaniem slajdów do prezentacji należy wiedzieć, co chce się powiedzieć i jak chce się to powiedzieć. Pomoże to zapewnić, że Twoje słowa są precyzyjne i zwięzłe, a także łatwe do odczytania i zrozumienia zarówno przez mówców, jak i słuchaczy!

Publikuj artykuły, staraj się pisać jak najczęściej.

 • Przedkładaj artykuły do publikacji w czasopismach branżowych, PIBEEP i blogach branżowych.
 • Prześlij podcasty z PIBEEP lub udostępnij pliki audio z wywiadów z ekspertami z różnych dziedzin (np. biznesu), które mogą być wykorzystane jako dodatek audio na Twoim profilu w PIBEEP lub stronie (stronach) bloga.

Buduj sieć połączeń.

Najlepszym sposobem na zbudowanie swojej marki osobistej jest networking. Networking jest wtedy, gdy spotykasz ludzi, a następnie ci ludzie stają się twoimi znajomymi. Jeśli chodzi o networking, są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy myślą, że wiedzą wszystko i ci, którzy dadzą im lekcję.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

 • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

 • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

 • Archiwum zleceń i sprzedaży

 • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

Buduj listę e-mailową.

Aby zbudować listę e-mailową zwolenników, użyj narzędzia takiego jak MailChimp do zarządzania swoją listą. Możesz również użyć narzędzi takich jak Mailjet lub Active Campaign, aby wysyłać e-maile bezpośrednio ze swojego konta i tworzyć szablony, które możesz ponownie wykorzystać w czasie.

E-mailing jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów dotarcia bezpośrednio do potencjalnych klientów, którzy są ciekawi tym, co masz do zaoferowania

Pokazanie ludziom tego, co wiesz, może pomóc Ci dotrzeć tam, gdzie chcesz być w biznesie i życiu

Twoja marka osobista to postrzeganie Ciebie na rynku. To nie tylko Twoje nazwisko, ale także to, co robisz i co mówisz.

To może pomóc Ci w zdobyciu nowej pracy lub awansu, może też pomóc w zdobyciu klientów, jeśli zobaczą, że za Twoją pracą stoi jakiś cel.

Wniosek

Po określeniu swojej marki, wyznaczeniu celów i rozpoczęciu budowania planu działania, czas zacząć działać. Masz już wszystkie niezbędne narzędzia – od dobrej i silnej etyki pracy po dobre nastawienie i wiarę w siebie. Następnym krokiem jest upewnienie się, że wszyscy wiedzą, kim jesteś, pokazuj im to za pomocą wszystkich rzeczy, o których tu napisałem!

Na codzień tworzę muzykę w zespole Yegor&Gleb a zawodowo odpowiadam za treści na blogu PIBEEP

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj