web analytics

PIBEEP

Muzyczny Plan Działania

Muzyczne priorytety, ustal praktyczny muzyczny plan działania. Ważne wskazówki.

Muzyka odgrywa bardzo ważny element w Twoim życiu, to wydaje się być jasne. Nie znaczy jednak, że tworzenie przebiega z łatwością, brak czasu czy codzienne obowiązki często zakłócają porządek i spokój podczas produkcji muzyki. Zdarza się też tak, że planujemy dzień lub dwa tylko na pracę twórczą, a w rezultacie okazuje się, że nie mamy czasu nawet na poświęcenie kilku godzin w tygodniu na tworzenie muzyki.

Czy można to zmienić? A tworzenie i promocja muzyki może stać się częścią Twojego życia?

 Potraktuj to jak czynnik wpływający na realizację założonych przez Ciebie celów. Jeżeli chcesz, aby muzyka stała się źródłem Twojego utrzymania to niestety, nie uda się bez ciężkiej i systematycznej pracy. Bez względu, jaką muzykę tworzysz, nie łudź się, że osiągniesz wymarzony cel, jeśli nie zaczniesz traktować produkcji muzyki w sposób priorytetowy, oczywiście wykorzystując do tego precyzyjnie ustalony tygodniowy lub miesięczny harmonogram i przygotowany plan działania najlepiej z wykorzystaniem platformy PIBEEP.

Muzyczny plan działania, który ułatwi Ci zrealizować krótkoterminowe cele. 

Najprostszym sposobem jest rozpoczęcie od listy krótkoterminowych celów. Możesz tego dokonać, narzucając na siebie i współpracowników ramy czasowe, łatwo to zrobić wykorzystując platformę PIBEEP. Wystarczy, że skorzystasz z systemu zleceń i zadań PIBEEP sam Ci podpowie kiedy kończy się dany projekt. Już podczas planowania jesteś w stanie określić optymistyczny i pesymistyczny wariant. Optymistyczny jest oczywiście taki, w którym wszystko przebiega zgodnie z założeniami, a każdy uczestnik projektu przesyła nagrania zgodnie z harmonogramem. Pesymistyczny to znaczące opóźnienie, w przesyłaniu plików a finalnie projekt nie jest zamknięty w założonych przez Ciebie ramach czasowych. W każdym bądź razie, planując wszystko z wyprzedzeniem, zaczynamy dostrzegać koniec wędrówki. Na początku może wydawać się to misją niewykonalną, jednak z czasem zaczniesz realnie mierzyć poświęcony na różne czynności czas, a to da Ci możliwość nad stworzeniem idealnego muzycznego Planu działania.

Bądź realistą, wybierz czas tylko na muzykę

Każdy z nas chciałby mieć możliwość spędzania ośmiu godzin dziennie, pracując nad muzyką, są tacy szczęściarze. Niestety dla muzyków takich jak ja i możliwe, że i takich jak Ty, czyli robiących karierę pozamuzyczną, mamy rodziny, domy i zwykłe obowiązki. Dodatkowa praca nad muzyką jest… sporym wyzwaniem i niekiedy poświęceniem. Już jest pewne, nie poświęcisz 40 godzin w tygodniu na tworzenie muzyki, ale możesz wycisnąć 5 lub 10 a może 15 godzin. Ten czas możesz naprawdę świetnie wykorzystać jeżeli się skoncentrujesz i racjonalnie podejdziesz do czasu poświęconego właśnie na muzykę. Załóżmy, że mamy 4 warianty:

  1. Optymistyczny — Wariant, w którym masz w tygodniu 15 godzin, które możesz poświęcić na muzykę.
  2. Zrównoważony — Wariant, w którym możesz poświęcić na muzykę 10 godzin w ciągu tygodnia
  3. Pesymistyczny — Wariant, w którym możesz maksymalnie poświęcić 5 godzin w ciągu tygodnia na muzykę 
  4. Kataklizm — Wariant, w którym nie poświęcasz czasu na muzykę, jest to choroba sytuacje losowe itp.

Mając te 4 warianty, jesteśmy już na minimalnie lepszej pozycji jak podczas pracy z doskoku. Zaczynamy panować nad czasem, który poświęcamy na muzykę. Przez to nasza produktywność wzrasta. 

Panuj nad czasem i bądź konsekwentny

Jeśli muzykę traktujesz serio, traktuj równie poważnie swój czas. Mając 4 warianty, wiemy ile minimalnie lub maksymalnie możemy poświęcić na muzykę. Więc przy wariancie optymistycznym, czyli 15 godzin poświęconych na muzykę możesz poświęcić dziennie po 2 godziny, czyli od poniedziałku do piątku poświęcasz 10 godzin. W weekend możesz mieć próbę i poświęcić więcej czasu na tworzenie, czyli 5 godzin co daje nam łącznie 15 godzin. Przy tym wariancie i pełnym skupieniu tylko na procesie twórczym możemy stworzyć kawał dobrej muzyki. 

Jak wiadomo, w teorii wszystko wydaje się być możliwe, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Doskonale rozumiem te realia, w i przyznam szczerze, że moim najczęściej wybieranym wariantem był nr 2, czyli 10 godzin poświęcone na projekty, czasami zdarzają się również warianty pesymistyczne, w których poświęcałem maksymalnie 5 godzin  na tworzenie, Warianty optymistyczne i kataklizm pojawiały się od 1 do 3 razy w ciągu roku. Uwierzcie, u mnie to działa czego skutkiem jest również PIBEEP

Do dzieła!

Piotr Sak

Autor tekstu

Współtwórca i pomysłodawca platformy PIBEEP. Marzę o tym, aby każdy muzyk w kraju miał dokładnie taki sam start i możliwości planowania kariery muzycznej. Jako że sam byłem na miejscu muzyka z wielkimi marzeniami z małego miasteczka, wiem jak ciężkie jest wejście do świata muzyki komercyjnej. PIBEEP to zmieni, dodatkowo  zadba o Twoje prawa a muzycy korzystający z platformy będą zajmowali się tylko produkcją muzyki i rozwojem swojej pasji.

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj