web analytics

PIBEEP

Nie sprzedajesz projektu lub usług, tylko swoją historię

Rozwój technologiczny, kreatywność oraz dostęp do informacji znacznie ułatwia produkcję lub nawet tworzenie nowych produktów na rynek, niektóre z nich są rewolucyjne a inne zwyczajne, ale pięknie opakowane. My jako konsumenci oczywiście w znakomitej większości nie sugerujemy się praktycznością produktów, czy usług podczas ich zakupów a głównie historią, jaka się kryje podczas tworzenia, lub samej inspiracji podczas tworzenia. Zdarza się też, że do produktów dołączana jest ideologia, np. ochrony środowiska, czy produkt wegański, który może okazać się głównym czynnikiem wpływającym na zakup. Dobrze wiesz, że Twoja marka osobista, produkt czy usługa to coś więcej niż tylko rzemieślnicze podejście do sprzedaży, zanim stworzyłeś, lub nauczyłeś się wykonywać dane usługi musiałeś przejść jakąś drogę, na pewno czymś się inspirowałeś i tak dalej… To jest właśnie zalążek Twojej historii którą możesz dołączyć do produktu lub usługi jako coś ekstra, dzięki temu Twoja sprzedaż może się zwiększyć.

Nie sprzedajemy produktów ani usług czy projektów. Sprzedajemy ich historię. 3 kroki, które pomogą Ci sprzedać własną historię.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

1. Jaka jest Twoja historia — Zdefiniuj ją!

Każdy produkt i usługa zaczyna się od pomysłu. Przypomnij sobie chwilę, kiedy wpadłeś na pomysł na stworzenie swojej marki osobistej, produktu czy usługi. Skąd się wzięły Twoje zainteresowania w związku z produktami czy usługami, kto lub co Ciebie motywowało, abyś zaczął robić to co robisz. Postaraj się spisać w punktach najważniejsze czynniki wpływające na powstanie Twojej marki. Dzięki temu łatwiej Ci będzie zdefiniować swój produkt, oraz nada początku Twojej historii autentyczności. Pamiętaj, autentyczność popłaca, jeżeli będziesz barwił swoją historię, prędzej czy później ludzie się zorientują, że coś nie gra. Do wypisanych wcześniej punktów dodaj wartości, jakimi się kierujesz, o co walczysz i co zmienisz, co czyni Cię unikalnym. Czego nie widzi konkurencja, a na co Ty zwracasz uwagę. Jak już zdefiniujesz historię swojej marki, upewnij się, że każdy w Twoim zespole ją zna i czuje dokładnie tak jak Ty, aby narracja Twojej marki ze wszystkich ust brzmiała dokładnie tak samo. Musisz pamiętać też o tym, że historia Twojej marki to także klient, podczas definiowania tej historii pamiętaj o uwzględnieniu w niej np. obsługę klienta, styl odbierania telefonów, odpowiedzi na maile lub obsługa posprzedażowa. Poprzez sprzedawania historii Twojej marki, łatwiej Ci będzie nawiązanie kontaktu z Twoimi klientami na poziomie emocjonalnym, co skutkować może częsty powrót klientów po Twoje usługi lub produkty. Mów o tym jak powstała Twoja marka, jakie problemy rozwiązuje, jak pomaga innym proś o recenzję i rozmawiaj z klientami czy również odczuwają potrzebę korzystania z usług lub produktów które stworzyłeś. Podsumowując chciałbym, abyś uzbroił się w cierpliwość, nie poddawaj się zbyt prędko podczas budowania narracji. 

2. Sprzedaj historię! Produkt, usługa lub marka jest jej wynikiem.

Zdefiniowałeś już swoją markę, wiesz jak budować narrację. Pora na sprzedaż, Twój projekt produkt lub usługa jest dostępny na rynku a chętnych na to nie ma. Wcześniej konsultowałeś swój pomysł z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi, wydawało Ci się, że jest wyraźna potrzeba na Twój produkt lub usługę. Twoje publikacje odnośnie Twoich działań miały bardzo dobry odzew w Mediach społecznościowych, a i tak nikt tego nie kupuje. Najczęstszym powodem braku zainteresowania nie jest Twój produkt ani usługa tylko to, że mimo historii Ty ciągle sprzedajesz produkt, a nie jego historię. Klienci muszą zobaczyć jak Twoja marka na nich wpłynie, czy oni sami kupując coś od Ciebie są częścią jakiegoś większego projektu, np. część dochodu przeznaczany jest na sadzenie drzew tlenowych, lub czyszczenie lasów, rzek czy oceanów. Zastanów się dlaczego stworzyłeś to, co stworzyłeś i dlaczego ludzie kupując to od Ciebie będą zadowoleni. Przygotuj się również, na powtarzanie tej historii wielokrotnie aby utrwalić Twój przekaz na stałe w głowach Twoich klientów, takie podejście może wpłynąć na zwiększone zainteresowanie Twoją marką a to skutkować będzie zakupami.

3. Historia marki to żywy organizm, pozwól jej ewoluować.

Nie bój się zmian, rozwój Twojej marki to także rozwój historii, dzięki której Twój produkt lub usługa zyskała kupców. Wraz z rozwojem marki historia powinna nabierać innego charakteru, wraz z Twoim doświadczeniem zmienia się również punkt widzenia, nie bój się komunikować zmian, przecież rozwój nie jest niczym złym. Wcześniej mogłeś nie dostrzegać pewnych problemów na które nie zwracałeś uwagi, po zbadaniu opinii Twoich klientów światło dzienne może ujrzeć rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb klientów, a nie pierwotnej dlatego też musisz być czujny, pamiętaj o swoich wartościach, które raczej nie ulegną zmianie, a to one czynią Twoją markę wyjątkową. Na koniec najważniejsza kwestia, Twoja historia musi być szczera i spójna zawsze, jest to warunek konieczny. 

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj