web analytics

PIBEEP

PRO Tips dotyczące możliwości zarobienia pierwszych pieniędzy w PIBEEP

Każda praktykowana umiejętność znajdzie swojego nabywcę. Pewnie dlatego tu jesteś i czytasz ten tekst. Skoro trafiłeś na PIBEEP znaczy, że potrafisz, grać na instrumencie, lub masz radiowy głos, a może tworzysz grafiki czy montujesz filmy nieważne. Każdą z wymienionych przeze mnie usług i setkach innych umiejętności, o których pewnie nawet nie słyszałem możesz spieniężyć w PIBEEP. Możliwe, że posiadasz już konto na platformie, stworzyłeś swój cennik i nie otrzymujesz, żadnych zleceń. Postanowiłem więc skontaktować się z ludźmi stale kupujących usługi w PIBEEP, aby stworzyć kryterium ich wyboru i zapytałem co wpływa na ich wybór, podczas dokonywania zakupów. W tym artykule postaram się wymienić najważniejsze cechy skutecznego profilu w platformie PIBEEP. Oczywiście nie traktuj tego jako swojego przepisu na sukces. Musisz pamiętać o tym, że po drugiej stronie są ludzie dokonujące wyboru zakupu dostępnych usług w aplikacji. Wszystkie moje wskazówki na 100% nie wpłyną źle na postrzeganie przez innych Twojego konta.

NIE MASZ JESZCZE KONTA W SERWISIE PIBEEP?

Załóż konto już dziś. Dzięki temu, zyskasz dostęp do następujących funkcji:

  • Możliwość sprzedaży dowolnych usług

  • Dostęp do algorytmu podziału praw autorskich i udziałów zysku

  • Archiwum zleceń i sprzedaży

  • Dostęp do chmury PIBEEP Cloud

1. Uzupełnij Swój profil na 100%

Pierwszym punktem jest oczywiście uzupełnienie założonego przez Ciebie profilu, aby to zrobić musisz w menu głównym kliknąć na ikonę,  następnie wybrać Konto, aby przejść do edycji. (Jak na obrazku poniżej)

Pamiętaj, aby podać najważniejsze informacje dotyczące Twoich mocnych stron, tak aby potencjalny klient miał pewność, że zleca wykonanie pracy odpowiedniej osobie. Porównaj swój opis do przydrożnych banerów reklamowych, ich celem jest przyciągnięcie uwagi przejeżdżających ludzi obok, tak i Ty musisz przyciągnąć uwagę użytkowników scrollujących oferty w PIBEEP. Spraw, aby opis był ciekawy i przede wszystkim kompletny. 

2. Autoprezentacja w formie Video

Jest to niezwykle skuteczna forma prezentacji. Pamiętaj, że nie każdy lubi czytać dlatego krótki filmik o Tobie, w którym możesz umieścić swoje portfolio + ciekawe bonusy. Mów krótko i konkretnie, pamiętaj w tym nagraniu nie do końca chodzi o Ciebie tylko o Twoje umiejętności, dlatego staraj się wszystko przedstawiać precyzyjnie. Nie potrafisz stworzyć nagrania video? Zleć to na PIBEEP myślę, że znajdziesz świetnego fachowca w wykonującym usługi mieszczącym się w Twoim budżecie.

3. Dodaj demo, czyli próbkę swoich możliwości

W PIBEEP staramy się ułatwić życie kupującym jak i sprzedającym. Dlatego już na liście usługodawców można odsłuchać lub zobaczyć próbkę, czy Twoje demo. Stwórz portfolio i oznacz je jako w demo. Wystarczy stworzyć projekt. Jeżeli nie wiesz, jak? Przejdź do artykułu (Twój pierwszy projekt w PIBEEP). Oznaczenie demo jest bardzo proste, wystarczy kliknąć utworzony wcześniej projekt a w pasku funkcyjnym kliknąć przycisk Edycja (jak na obrazku ) następnie w wybierz plik, który chcesz oznaczyć jako Twoje demo. Profil zawierający dołączone domo przyciąga uwagę większej ilości użytkowników.

4. Stwórz cennik usług, najbardziej szczegółowo jak tylko potrafisz

Cennik jest równie istotny jak Twój opis, w PIBEEP posiadasz możliwość stworzenia dynamicznego i bardzo rozbudowanego cennika usług. Pamiętaj, aby podejść z wielką uwagą do deklarowanych terminów realizacji. Oczywiście posiadasz możliwość negocjacji i dokonywania zmian w trakcie pracy. Umowa zawierana jest między Tobą a Twoim klientem, który może, ale nie musi się na to zgodzić. Dodatkowo może to mieć wpływ na Twoją ocenę po oddaniu usługi. Przy opisywaniu cennika zamieść jak najwięcej informacji dotyczących specyfiki usługi tego co wpływa na jej cenę, aby klient nie miał wątpliwości w kwestii wyboru.

5. Myśl długoterminowo a pieniądze same przyjdą

Praca jako Freelancer znacznie się różni od pracy na etacie. Pracując na etacie głównie się skupiasz na przetrwaniu tygodnia w oczekiwaniu na weekend. Jako Freelancer zależeć Ci będzie na wykonaniu jak największej ilości zleceń w miarę jak najkrótszym czasie. To właściwie najbardziej łączy Freelancerów z kupującymi, ponieważ każdy ma dokładnie taki sam cel. Zlecający chce mieć jak najprędzej usługę, a wykonujący chce jak najprędzej ją wykonać w celu zaksięgowania pieniędzy. Zanim zaczniesz regularnie otrzymywać zlecenia, postaraj się współpracować ze społecznością PIBEEP i otrzymuj oceny i za swój wkład. Dzięki temu w oczach klientów Twoja wiarygodność wzrośnie.

6. Twoje usługi to Ty. Pracuj nad własną marką osobistą

PIBEEP to miejsce, w którym każdy użytkownik posiadający pasje może osiągnąć sukces bez względu na to gdzie się w danej chwili znajduje. Popracuj nad marketingiem Swojej mark, możesz skorzystać z usług profesjonalistów PR w PIBEEP lub skonfiguruj najnowszą usługę w BEEP — Sygnał lub Strzała. Dzięki temu, Twoi przyjaciele rodzina lub klienci mają możliwość wspierania Twojej działalności i rozwijaniu pasji. Usługa BEEP umożliwia wpłatę mikro kwot bezpośrednio na Twoje konto, może to być wyraz szacunku za świetnie wykonaną pracę, napiwek lub wsparcie. 

Oczywiście lista możliwości, które są dostępne na platformie PIBEEP jeszcze nie jest zamknięta. Profile dopiero zaczynający pracę na platformie PIBEEP, stosując się do wyżej wymienionych punktów, na pewno na tym nie stracisz. Powodzenia!

Życzę Ci samych sukcesów zawodowych na naszej platformie.

Główna
Artysta
Studio PRO
Blog
Zaloguj